Hadi bizler alıştık birtakım ekonomik sebeplerden dolayı dergi, gazete ve yayın evlerinin kapanmasına da; insan koca koca oyun şirketlerinin bu kararlardan birini bildiriyor olması bizi bir nebze üzüyor yahu. O sevdiğimiz macera ve rol yapma tabanlı oyunların hepsi atlarına binip gidiyorlar arkadaşlar… 

Wolf Among Us, The Walking Dead, Game of Thrones, Batman ve daha birçok rol yapma tabanlı oyunların sahibi olan Telltale Games şirketi iflasını açıklayarak artık sektörde olmayacaklarını belirtti maalesef. Şirkette en azından küçük bir yirmi beş kişilik grubun dışında kalan kişilerin işten çıkarılması ile yükselişe geçen bu karar, anlaşılan hiçbir şekilde telafi edilmez bir noktaya ulaşmış. Çünkü gördüğünüz gibi, üzerinde çalıştıkları projeler olsa dahi satışların yeterli olmaması sebebiyle iflaslarını açıklayabilme cesaretinde bulunmuşlar. Telltale Games’in Twitter hesabından duyurulan bu bilgi, CEO olan Pete Hawley ile de onaylanmış.

telltalegames-1280-1510083796545_1280w

The Walking Dead: Final Season‘ın ilk bölümü bu sene çıkmış olsa da ikinci bölümünün geliş tarihi olan 25 Eylül’ü göremeden hayatına son verildi. Gel gelelim Wolf Among Us da ne yazık ki bu konuda yeterli vakte erişemedi. Aynı şekilde planlanan Stranger Things oyunu da gelişme aşamasında kalakaldı öylece. Daha fazla çıkacak oyun varsa bile, şirketin fişini çektikleri için bilemeyeceğimiz bir anı olarak kalacak bizlere.

Playstation 4 kullanıcılarına erişilebilir olan Walking Dead: Final Season‘ın ilk bölümü haricinde Telltale Games’ten oynayabileceğimiz bir oyun yok artık. Wolf Among Us‘ı çok az, Walking Dead‘i ise fazlasıyla bağlanarak oynadığımdan ötürü bu konuda bir miktar üzüldüğümü belirtmek istedim yalnızca. Belki de Telltale Games’in yaptığı işlerden hoşlanmayanınız da vardır. Yine de ne olursa olsun, insanların işten çıkarılması ve sonunda bir oluşumun fişinin çekilmesi pek hoş bir durum değil.

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.