Kudüs’te ortaya çıkan sahte Mesih’in hikâyesini anlatan The Book of Clarence fragmanı yayınlandı.

Brian’ın hikâyesini hatırlıyor musunuz? Kendisi yanlış zamanda yanlış yerde doğmuştu ve düpedüz yanlış kişiydi. Monty Python‘ın Life of Brian filmi, tarihin en büyük olaylarından birine tanıklık eden sıradan biri hakkındaydı. The Book of Clarence da doğru zamanda doğru yerde olmaya çalışan bir dolandırıcı hakkında. The Book of Clarence fragmanı burada ve film 12 Ocak’ta vizyonda.

The Book of Clarence fragmanı

The Book of Clarence ile ikinci uzun metrajına imza atacak olan Jeymes Samuel; filmin yazım, yapım, yönetim kısımlarının hepsine el atmış bulunuyor, bununla birlikte müzikleri de yapıyor. Filmin yapımcılarından biri de Jay Z ve filmin oyuncu kadrosundaki tanıdık yüzlerden bazıları şöyle: LaKeith Stanfield, Omar Sy, James McAvoy ve Benedict Cumberbatch.

Yayınlanan fragmanda; Ben-Hur, The Greatest Story Ever Told ve The Ten Commandments gibi eserlerden esintiler taşımasını beklediğimiz filmin en çok da Life Of Brian’ı hatırlatacağını görüyoruz. Milattan sonra 29 yılında geçen filmde LaKeith Stanfield, hayatın sillesini yemekten bıktıktan sonra, kendini bir başka Mesih olarak tanıtan bir dolandırıcı olan Clarence’ı canlandırıyor. Clarence, kurduğu küçük oyunlarla, halkı mucizeler yarattığına ikna edip köşeyi dönmeye çalışıyor. Bir noktaya kadar işleri ilerletmeyi başarsa da bir noktadan sonra hem gerçek Mesih’le hem de peşindeki Pontius Pilatus’la karşılaşıyor ve Clarence’ın içine düştüğü çıkmazda karakter gelişimini görmek için elimizde ekran süresi iki buçuk saat olan bir film bulunuyor.

The Book of Clarence fragmanı

The Book of Clarence Fragmanı, tarihi dramayla aksiyon komedisini harmanlıyor ve bayağı yanlış yoldaki kahramanın yolculuğunu seyirciye sunuyor. “Ben kötü bir insan değilim sadece bana dağıtılan kartları oynuyorum.” diyen karakterin, eline gelen kartları görmek için yeni senenin girmesini bekliyoruz.

Author

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.