House of the Dragon bir senelik aranın ardından önümüzdeki yaz tekrar bizlerle olacak. Dizinin 2. sezonundan ilk fragman da Brezilya’da düzenlenen CCXP’de yayınlandı.

House of the Dragon’ın ilk sezonu hatırlayacağınız gibi Prens Aemond’un dozunu ayarlayamadığı korkutma çabası sonucu Kraliçe Rhaenyra’nın oğlu Lucerys Velaryon’un ölümüyle sonlanmıştı. Daha öncesinde savaş fikrine pek de sıcak bakmayan Rhaenyra tabii ki oğlunun intikamını istiyor artık ve bu sezonun fragmanına baktığımızda da işlerin oldukça kızışacağını söyleyebiliriz. Bir yandan taht kavgası, diğer yandan hanedanların içlerindeki entrikalar ve tabii olmazsa olmaz şok edici olayların bizi beklediği House of the Dragon inşallah 2024 yazımızı şenliğe çevirir kalitesiyle.

House of the Dragon daha önce de dediğim gibi bence Game of Thrones’un ilk sezonundan daha iyi bir başlangıç yaptı. Şahsen çok da umursamayarak açtığım dizi beni fazlasıyla şaşırttı ve zevkle izledim. Tek bir roman olduğu için Game of Thrones kadar uzamayacağını tahmin ettiğim dizi umuyorum ki ilk sezondaki bu tatmin hissini devam ettirir. Ayrıca ben Alicent tarafındayım onu da belirteyim. Yukarıdaki fragmanda bahsetmek istediğim bir yer daha vardı, arada kaçmasın: Görsel efektler! Gerçekten uğraşılmış duruyor her şey, hele o ejderhaların görkemi cidden yansıtılmış.

House of the Dragon sizİ ilk sezonu ile cezbetmiş miydi? Yeşil tarafta mısınız yoksa kırmızı mı? Westeros’tan görmek istediğiniz başka hikayeler var mı? Fikirlerinizi entrika çevirmeden dürüstçe yazın aşağıya.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

1 Comment

  1. Merhabalar,

    Başlıkta yazan: “1 senelik aranın ardından” ifadesi sanırım gözünüzden kaçmış. Bilginiz olması açısından dikkatinize sunarım.

    İyi günler dilerim.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.