Son zamanlarda sizlere dizi ve film sektöründen haberleri daha sık sunuyor olduğumuzun farkındayız. İlginç bir  şekilde ardı arkası da kesilmiyor bu haberlerin. Sanki tüm dünya bir anda oyunculuk, beyaz perde ve televizyon camialarına yoğunlaşmış gibi. Sonumuz hayrola; ancak hafiften coşmadığımız gelişmeler de yok değil hani.

Netflix’in açık ara en iyi işlerinden biri olan The Crown‘ı hala izlemediniz mi? İzlemediyseniz ve izlemek için bir bahane arıyorsanız sizi doğruca şu yazıya yönlendirelim. Orada aradığınız her türlü bahaneyi bulacaksınız.

Gel gelelim bu bahanelere bir yenisini daha eklemek isteyebilirsiniz. Zira The X-Files, American Gods ve şu sıralar Sex Education gibi dizilerde kendinden bir hayli bahsettiren o mükemmel oyuncu Gillian Anderson da artık The Crown‘ın kadrosunda. Üstelik her sezon yeni bir Kraliçe II. Elizabeth dönemini anlatan dizinin bu sezonki odağı Margaret Thatcher‘ın yılları olacak. Demir Leydi lakaplı Thatcher’ı canlandıracak isim de jönler jönü Gillian Anderson. Varın nasıl bir sezon bizi bekliyor, siz düşünün artık.

gillian-anderson-goose-island-inside

Kendisini en son American Gods‘ın birinci sezonunda Medya olarak izlerken, bir an için ciddi anlamda ağzımın suyunun aktığını itiraf etmeliyim. Oyunculuksa oyunculuk; sonuna kadar var bu kadında. Zaten The Crown‘ın bütün kadrosu bu yeteneğini çoktan ispatlamış oyunculardı, şimdi Anderson ile kadro gittikçe güçlendi. Helena Bonham Carter ve Olivia Colman gibi isimlerin de bu sezonda yer alacağını hatırlatmadan geçmeyeyim tabii.

Bizlere Kraliçe II. Elizabeth gibi bir insanı bile sempatik göstermeyi başaran dizi ve Claire Foy’dan sonra Margaret Thatcher’ı da empatik anlamda tanıtabilecek bir Gillian Anderson kalitesi izleyeceğiz. Sizi bilmem ama dibine kadar irrite olduğum kraliyet ailesini bu kadar insancıl göstermeyi başaran bir dizinin, Thatcher’ın idari kararlarını da son derece makul gibi gösterebilecek bir senaryo bekliyorum The Crown‘dan. Hadi hayırlısı!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.