The Defenders önem arz eden bir yapım. Çünkü birkaç gönderme dışında MCU’nun sinema kolundan ve Agents of SHIELD bandından ayrı gelişen Marvel-Netflix dizileri için bir Avengers olacak bu dizi. Ayrı ayrı tanıttıkları, geliştirdikleri ve alıştırdıkları 4 sokak seviyesi süper kahramanı tek dizide toplayacaklar; yanlarına her birinin kendi dizilerinden de karakterler dizecek ve kadrosu dev bir diziye imza atacaklar. İşte bu yan karakterlerin The Defenders’a geçmesindeki sayısal üstünlük Daredevil’daydı bugüne kadar.

İki sezona sahip olmasıyla daha çok karaktere ev sahibi olmuştu Daredevil. Üstelik elbette Jessica Jones’la Luke Cage’e göre daha göz önünde bir kahramandı. Yani üstünlük buradan kaynaklanıyordu bir bakıma. Karen, Foggy, Night Nurse, Punisher, Stick… Bunların hepsi Daredevil ile tanıtılmış ve seyircisine sevdirilmiş karakterlerdi. Bugün aldığımız habere göre Daredevil’in 5 puanlık –mutlaka bir yırtık don bulup fırlayacağını düşündüğümüz Turk’ü de sayarsak 6– skora bir puan daha ekleyebiliriz. Çünkü resmen Elektra da The Defenders’ın kadrosuna dahil oldu!

Elektra1
Elektra hakkında duygularımız pek iç açıcı değil, en azından benim için öyle. İkinci Daredevil sezonun en kasıntı konusu ve oyuncusuna kundaklık ediyordu Elektra karakteri, ısınamamıştım. Ama Elektra’nın The Defenders’ta olacağı haberini gayet hoş bir yüz ifadesiyle karşıladım. Çünkü ikinci sezon sonunda bulunduğu konum –konum derken antika çömlek– Daredevil miti için çok değerli bir konumdu. Tahmin edersiniz ki Elektra o çömleğe turşu olsun diye değil diriltilip Hand’in lideri olsun diye konuldu. Bu bilgi de bize The Defenders’ta da bir Hand hikayesi izleyeceğimizi gösteriyor. Muhtemelen Iron Fist için de önemli bir yer tutacak olan Hand’in ilk izlenimi Daredevil’da çok başarılı olmasa da Daredevil ve Iron Fist’in omuz omuza savaşacağı bir dizide isteye isteye olsa dahi kötü işlenemeyeceğini düşünüyorum.

Tabii bu haber bir de yanında çoğu MCU filmiyle gelen karakterleri taşıyamama endişesini getiriyor ancak söz konusu yapım bir dizi olduğundan ve derdini anlatmak için 2 değil 13 saati olacağından bu endişe yeterince baskın duramıyor heyecanımızın yanında. Hikayeye bir katkısı olacak –Turk kadar bile olsa– herhangi bir Marvel-Netflix karakterinin The Defenders’ta boy gösterecek olmasına hiç itirazım olmaz. Her bir haberle beraber içimde yoğunluk kazanan heyecanımın yüzü kara çıkarılmasın yeter.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.