Gerçekten de all-star kadro dediğin böyle olur sevgili geekyaparlar. Hatta o all-star kadroyu alın, üzerine bir de draması bol mu bol bir konu ekleyin; hani bir de o hiçbir şey yetmezmiş gibi bir de gerçek bir hikayeden alıntılanmış olsun… Yani nedir, çıkmadan Oscar versinler mi istiyorsunuz sevgili dostlar, nasıl bir prodüksiyon koydunuz ortaya Allah rızası için? Şimdi çok abartıyorum gibi geliyor değil mi? Okuyun, görün, siz de bana katılacaksınız.

Öncelikle, mevzuyu açalım. Konu, serbest dalışçı bir karı kocayı konu alıyor. Bu çiftin adları Francisco “Pipin” Ferraras ve Audrey Mestre. Mestre, kendisine ait olan serbest dalış rekoru olan 169,9 metreyi genişletmeye çalışırken hayatını kaybediyor. Kocası Ferraras, sonrasında eşine bir saygı duruşu yapmak, onu anmak için o mesafeyi dalmaya çalışıyor ve başarıyor. Bu sürecin video kaydı ise James Cameron tarafından yapılıyor. Evet, sinema tarihinin gelmiş geçmiş en fazla gişe yapan ilk iki filmini çeken adam. Mevzubahis filmin yapımcısı da kendisi.

Jennifer-Lawrence-Stalker-Deemed-Dangerous-919-2

İsmi The Dive olan film, bu çifit konu alacak. Yönetmenlik koltuğunda dört Hunger Games filminin üçünü çekmiş olan Francis Lawrence var. Senaryo koltuğunda ise çizgi roman hayranlarının çok yakından tanıdığı bir isim oturuyor: J. Michael Straczynski. Belki de tarihin en iyi bilim kurgu dizilerinden biri olan Babylon 5’i yaratan ve özellikle Amazing Spider-Man ve Wonder Woman’daki serileriyle tanınan Straczynski, Laeta Kalogridis’in müsveddesi üzerinde çalışacak.

Peki ya başrol? Filmin daha çıkmadan Oscar’a oynadığını gösteren bir şey daha bu işte. The Dive’ın başrolünde, hayatını kaybeden Audrey Mestre’yi Jennifer Lawrence oynayacak. Winter’s Bone ile Oscar’a aday olduktan sonra X-Men serisiyle hafif ünlenen, Hunger Games ile ise dev bir yıldıza dönüşen Lawrence, David O. Russell ile çektiği filmler sayesinde de iki kez daha Oscar’a aday oldu, birini de aldı. Şu anda da günümüzün en popüler aktrislerinden bir tanesi, hatta büyük ihtimalle bizzat en popüleri.

Yani uzun lafın kısası, The Dive’ı bir yere not edin. Henüz çıkış tarihi belli değil, ama belli ki çıktığında kendinden çok bahsettirecek.

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

3 Comments

  1. Ruşen Akman Reply

    Jennifer Lawrence oynuyorsa her film izlenir ama öleceğini bilerek de gitmeyeydik iyiydi 🙂

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.