An itibariyle DC Extended Universe’in (pfft) en heyecanlı yerindeyiz sevgili geek alemi. Casting aşaması. Evet, evet, büyük kahramanların hemen hemen hepsini hangi aktör veya aktrisin oynayacağı belli… Ama bu elemanların daha yan karakterleri, bir takım kötü adamları gelecek. Ve gelecekler, çığ gibi gelecekler; çünkü Warner Bros bugünden sonraki asıra kadar çekim dizdi Marvel’a yetişmek adına. Her birine oyuncu gerekecek. Her gün dedikodu kazanı kaynayacak…

İşe bugünün The Flash haberiyle başlayalım mı? Ezra Miller’ın Barry Allen’ı oynayacağı filmin çekimleri gelecek sene başlayacak, filmin kendisi de 16 Mart 2018 tarihi için hazırlanıyor. Miller zaten cepte. Filmde Cyborg’un da olabileceği söyleniyor bir süredir, öyle olursa Ray Fisher da kadroda olacaktır. Peki diğerleri? Yan karakterler? İşte Heroic Hollywood’un elde ettiği duyumlara göre, Warner Bros. beş karakter için oyuncu aramalarına başlamış. O karakterlerin de isimleri ve basit tanımlarını paylaştılar.

flashfamily

İlki Iris West. Karakter tanımlamasında bir etnik köken belirtilmemiş, ama kendisinin gazetecilik yönü ağır basacak gibi gözüküyor, zira Warner onu “Christiane Amanpour ile Carrie Bradshaw’ın karışımı” olarak tasvir etmiş. İkinci karakterimiz Eobard Thawne, kendisi Central City’nin Bill Gates’i olarak tanımlanmış, ama bir hastalığı var. Üçüncü karakterimiz “somurtkan polis” Fred Chyre, dördüncümüz ise Thawne için çalışan eski asker şeklinde anlatılmış Len Snart. Sonuncusu ise Speed Force üzerine çalışan bir profesör: Jay Garrick.

Bunlar zaten The Flash’in olağan şüphelileri. Belli ki filmde esas kız olarak Iris West’e, esas kötü olarak da Reverse-Flash’e gitmişler. Bu noktada filmin “dizide işlenenlere şey etmeyelim” diye düşünmemiş olması takdire şayan. Fred Chyre biraz gölgelerden bir tercih, ama çizgi roman takip edenlere o da tanıdık gelecektir. Ara kötümüz belli ki Captain Cold olacak… Ama burada ilginç olan Jay Garrick. Heroic Hollywood araya “büyük ihtimalle konuk” notu düşmüş ama, yine de varlığı pek bir acayip. Dizi bütün speedster’ları bir araya atınca garipsemiştik, film yapınca nasıl olacak acaba?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.