Amerikan kültürünü göbeğimizde taşısak da, bazı yönlerine nail olamıyoruz zaman zaman. Hiç denk geldiniz mi bilmiyorum, ama Amerikan kültürü içerisinde durduğu yerin rakımı çok yüksek olan; ama sizin zerre umursayamadığınız, daha da fenası umursayanı bulamadığınız bir takım insanlar var. Bruce Springsteen onlardan biridir çoğu kişi için mesela, hakeza geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Prince de öyleydi rahmetli. Benim için, ne yalan söyleyeyim, Dwayne Johnson tam bu tanıma uyuyor.

Johnson’ın ABD içerisinde gördüğü hürmet inanılmaz. Güreşçilik geçmişinden gelen popülaritesi bir yana, bir film yıldızı olarak da ciddi bir kabul görüyor kendisi. Ki bana bu dünya ahiret garip geliyor. Karizmatik adam, sempatik adam; eyvallah, ama bir film yıldızı olarak Furious serisi haricinde en büyük hiti 2002 senesinde çıkmış bir adam neden böylesine net kabulde; pek anlayamıyorum.

Actor Dwayne Johnson attends the premiere of "Hercules," July 23, 2014 at TCL Chinese Theatre in Hollywood, California.  AFP PHOTO / Robyn Beck        (Photo credit should read ROBYN BECK/AFP/Getty Images)

O anlayamamanın bir çocuğu olarak; şu gelen son haber de beni biraz üzüyor açıkçası. Dwayne Johnson’ın, yeniden çekilecek olan Jumanji’nin başrolünde oynayacağı açıklandı. Bizim The Hollywood Reporter’da gördüğümüz habere göre, çekimleri bu sonbaharda başlayacak olan filmin 28 Temmuz 2017 olarak belirlenmiş bir çıkış tarihi var. Haberi de bizzat Johnson’ın kendisi Instagram’ında duyurmuş bu arada. Yani kesinler kesini.

Bilmiyorum, gerçekten sorunlu bir durum var burada. O filmi unutulmaz yapan şey, Robin Williams gibi kalp burucu dramadan karın kırıcı kahkahalara eforsuzca geçebilen bir adamın başrolde duruyor olmasıydı. Mesele saf karizma ya da sempatiklik değil. Jumanji’yi Jumanji yapan şey “Goriller çıktı, adam kovalıyor” değildi, o filmin bir kalbi vardı ve o kalp, Robin Williams’ın babasının ayakkabı fabrikasını ziyaret ettiğinde suratının takındığı ifadede gizliydi. Dwayne Johnson’ın başrole seçilmiş olması, bana filmi hakikaten de “goriller çıktı, adam kovalıyor” düzeyinde algılamışlar korkusu uyandırıyor. Bilmiyorum siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.