Kevin Smith’in popüler kültürdeki yeri başka kimseye benzemediğinden anlatması epey güç. Bunun en büyük sebebi, anlamanın da güç olması. Bir yandan Smith Clerks, Mallrats, Chasing Amy ve Dogma dörtlüsüyle bağımsız sinemanın çehresini değiştirdi. Öte yandan da bugün geldiğimiz noktada filmlerinden çok podcast’leriyle ve popüler kültüre dair yorumlarıyla anılıyor; çünkü 2000’lerin sonlarına doğru sinema sektöründen fena sıkılıp mevki değiştirdi.

Son birkaç yıldır da eşi ve dostuyla, sadece eşi ve dostu için filmler çekiyor; üretiminin ekseriyetini de haftada birkaç gün yayınladığı podcast’leri, turneye çıkarttığı canlı konuşmaları ve yazdığı bloglar oluşturuyor. Bu onu geek dünyasında kıymetli bir yerde tutmaya devam ediyor, bu sebepten de her sene Comic-Con’un meşhur Hall H salonunda adeta fuarı kapatan bir konuşma veriyor. Hayranları Smith’e bir şeyler soruyor. Smith cevaplıyor. Cevapları da bize malzeme oluyor.

Jay Silent Bob

Genelde Smith’in bize taşan beyanları son yıllarda hep başkalarının filmleriyle ilgiliydi, ancak bu sefer kendi filmine dair bir haberimiz var. Deneyimli yönetmenin uzun zamandır sözünü ettiği Jay and Silent Bob Reboot filminin kadrosu genişlemişe benziyor. Smith’in dediğine göre Grant Gustin, Tom Cavanagh ve Carlos Valdes filmin kadrosunda Jason Mewes ve Kevin Smith’in yanındaki yerlerini almışlar. İsimler bir grup olarak tanıdık geliyorsa, bravo; The Flash izleyicisi olmalısınız. Zira bu üçlü CW’nun meşhur gençlik dizisi Flash’tan geliyorlar.

Kevin Smith son iki-üç sezondur The Flash için yönetmenlik yaptığından bu şaşırtıcı değil elbette. Hem oyuncular, hem de Smith’in kendisi bu yönetmenlik deneyiminden memnuniyetle söz ediyorlardı zaten. Smith de bugüne kadar hep ailesi ve arkadaşlarıyla çalışmayı tercih etti, o yüzden yine tanıdıklarına başvurmuş olması şaşırtıcı değil. Ancak aynı zamanda unutmamak gerekir, Smith duyurduğu projelerin çoğunluğunu hayata geçirmiyor. O yüzden fragman görene kadar da umutlanmamak en iyisi olacaktır. Bakalım, yeni Jay and Silent Bob filmi neye benzeyecek? Göreceğiz!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.