Gelmiş geçmiş en iyi animasyon diziyi bulup, seçmek zor bir mesele. Çünkü potansiyel adayların listesi gerçekten insanların kalplerine dokunmuş, toplumların istikametine etki etmiş; hiçbir şey yapamadıysa da seneler ve seneler boyunca insanları eğlendirmiş işlerle dolu. Ancak ne zaman ve nerede yapılırsa yapılsın bu muhabbete katık olacak birkaç isim var. The Simpsons gibi. South Park gibi. Futurama ve Rick and Morty gibi.

Şüpheye yer bırakmayacak bir biçimde Batman: The Animated Series de bu konuşmada geçmesi gereken dizilerden biri. Eğer ikna değilseniz, diziyi izlemediniz demektir. Diziyi izlemediyseniz, mutlaka izlemeniz gerekir. Bunun için fırsat kollayanların da 16 Ekim tarihini beklemeleri şiddetle tavsiye edilir, zira DC Comics’in dün San Diego Comic-Con’da geçtiği habere göre Bruce Timm ile Eric Radomski’nin yarattığı dizi bu tarihte 1080p uyarlamasını içerel Deluxe sürümüyle raflardaki yerini alacak.

BATMANANIMATED

Benzer tarihlerde ilk defa 1080p’ye çekilmiş bölümleri DC Universe’e de yüklenecek, gelin görün ki DC Universe yakın bir gelecekte ülkemize gelecek gibi gözükmüyor. O yüzden bu muhteşem diziyi HD kalitesinde izlemek isteyenlerin tek yasal yöntemi bu boxset olacak gibi gözüküyor. Yalnız kimse pişman olmasın, fiyatı tuzlu olsa da boxset’in maşallahlık bir içerik bütünü var. Batman: TAS ve Batman: The New Adventures’un toplam 109 bölümü haricinde aynı devamlılık içinde geçen Mask of the Phantasm ve Sub-Zero filmleri de pakete dahil olacaklar.

Aynı zamanda pek çok kamera arkası belgeseli, dizinin detaylarıyla ilgili bilgiler veren videolar, diziden önemli anlara dair kartpostallar ve Harley Quinn, Batman ve Joker’in Funko Pop figürleri de setin içinde gelecek. Hepsi Amazon’dan 100 dolar bandında satın alınabilecekler. Yüklü, ancak ederinin karşılığını veren bir paket gibi duruyor. Elbette malum yerlere de düşecektir 1080p bölümler; ama bu mükafatlandırmak isteyeceğiniz bir dizi, emin olun. Bir yerden para atabiliyorsanız, mutlaka Batman: TAS’ın üstüne atın. Atamıyorsanız da mahrum kalmayın!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.