Bir yazı yazarken, zamanlama önemli tabi. Daha dün yazdım The Huntsman: Winter’s War haberini. Bugün de fragmanı düştü. Bir gün daha bekleyememişim yani. Açıkçası yazarken çok motive değildim filme, çünkü ilki çok keyifli bir tat bırakmamıştı ağzımda, haberi yazmaya iten posterler de yeni bir şey sunmuyordu heyecanımı kamçılayacak. Peki bugün gelen fragman bütün bunları değiştirdi mi? Cevap hayır, hala çok süper motive değilim filme ama fragman hakikaten başarılı olmuş.

Bir kere müzik on numara (Önceki haberde Aytaç paylaşmış, dinleyin lütfen). Büyük ihtimalle filmin tonuyla çok alakasızdır ama bir fragman için kesin gaza getirici ve sözleri de biraz alakalı olunca -Castle, Queen falan diyor ya, ondan 🙂 – insan bir “Vaaay” diyor. Sonrasında Charlize Theron’un anlatıcılığı hem müzikle uyumlu, hem de on numara karizmatik durmuş. Ayrıca kendisinin bu filmdeki görünüşü için de olmuş diyorum. Altın kullanıp villian yaratmak zordur ama işin içinde altın sarısı saçlarla Charlize olunca başka bakıyorsunuz tabi. Yine Aytaç’tan çalıntı yapacağım ama Charlize Theron için izlenir hakikaten.

Diğer karakterleri de görüyoruz ve onların da yeterli olduğunu söyleyebiliriz sanırım. Fragmanda tek beğenmediğim o arada çıkan boynuzlu canavar. O olmamış. Biraz da Jessica Chastain’in Warrior’unu sevmedim. Neyse zaten dediğim gibi filmle ilgili “Hoop motive oldum” gibi bir durum yok ama buradan film yapımcılarına sesleniyorum, lütfen nasıl bir film çekiyorsanız çekin önemli değil,  ama mutlaka bunun gibi karizmatik fragmanlar yayınlayın. Filme ilgimiz olmasa bile, “Acaba?” diyelim, biraz merak edelim, gaza gelelim falan. Çok boş bir yazı oldu farkındayım ama daha halihazırda Gods of Egypt’in fragmanına giydirmişken, böyle güzel bir fragman görünce paylaşmadan edemedim.

Siz ne düşünüyorsunuz geekler? Beğendiniz mi fragmanı? Yoksa sadece ben mi gaza geldim? 🙂

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.