The Last of Us dizi uyarlamasının oyuncu seçimleri tamamlandığında kadroda yepyeni isimlerin yanında, Marlene karakterini kamera önünde yeniden canlandırma imkânı bulan Merle Dandridge‘i ayrı tutarak, oyuncuların çok iyi tanıdığı üç isim de yer alıyordu. Bu üç isim Joel, Ellie ve Joel’in kardeşi Tommy’yi canlandıran oyuncular, yani sırasıyla Troy Baker, Ashley Johnson ve Jeffrey Pierce’ti. Yapımcılar, harika bir kararla yıllar boyu oyunlarda bu karakterlere ses olan yetenekleri farklı rollerle de olsa projenin içinde tutmaya karar vermişlerdi. Şimdiye kadar bu üçlüden sadece Jeffrey Pierce’i, dördüncü ve beşinci bölümlerde, Kathleen’in sağ kolu olarak görme imkânı bulduk; tabii buna ne kadar sevinsek de gözümüz, kaçınılmaz olarak Troy Baker ile Ashley Johnson’ı aramaya devam etti. Bence hikâyenin en güzel ve en korkunç kısmına giriş yapacağımız sekizinci bölümün fragmanında Troy Baker yer alıyor, belli ki önümüzdeki iki bölümde kendisini izleyeceğiz!

Tabii The Last of Us -ve açıkçası bizi ekranların başında toplayan genel HBO yapımları- söz konusu olduğu için bu kavuşmanın pek de içimizi açmayacağı malum. Tommy’nin seslendirmeni Jeffrey Pierce’i bir nevi kötü adam rolünde izlememiz gibi Troy Baker’ı da Ellie’nin işkencecilerinden biri olarak göreceğiz. Hatırlarsanız altıncı bölümde Joel, Colorado’daki üniversite yağmacılar tarafından saldırıya uğrayıp bıçaklanıyordu. İşte bu yağmacılar, önümüzdeki iki bölümde tanışacağımız David karakterinin adamları ve önümüzdeki bölümde Troy Baker’ı da yine bu yağmacı ve yamyam grubun üyelerinden biri, James, olarak izleyeceğiz.

Oyunda Reuben Langdon tarafından seslendirilen James, Joel bıçak yarası sebebiyle iyileşmeye çalışırken onu korumaya ve tedavi etmeye çalışan Ellie’nin başına çok farklı şekillerde bela açıyordu. Fragmandan anladığımız kadarıyla James’in hikâyedeki rolü, belki doğrudan Troy Baker tarafından canlandırılacağı için biraz daha genişletilmiş. Önümüzdeki bölümlerde kendisinden muhtemelen kısa bir süreliğine de olsa nefret edeceğiz fakat Troy Baker’ın gelişi sıraya Ellie’nin sesi Ashley Johnson’ı koyuyor. Bu açıdan mutlu olabiliriz?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.