The Last of Us markası hem oyunlarıyla hem de geçen sene çıkan dizisiyle oldukça başarılı bir marka. Naughty Dog’un halihazırda Uncharted serisiyle geldiği çıtayı daha da yukarı çıkaran serinin yaratıcılarından Neil Druckmann katıldığı bir podcastte yönetmenlik geleceğine dair açıklamalarda bulunmuş.

Naughty Dog’un başkanlığına kadar yükselen Neil Druckmann laf hayata ve çocuk sahibi olmaya gelince podcast sunucusunun açtığı muhabbet için şunları söylemiş: “Hayatın bu yeni aşamasına nasıl girdiğinden bahsediyordun, çocuklarının nasıl bir numaralı önceliğin olduğundan, ben de çocuklarımın bir numaralı önceliğim olduğu benzer bir durumdayım… Zamanın kısıtlı olduğunun farkındayım, dolayısıyla benim için çok kıymetli, ve önceliğim bu. Ben sadece hayatımın şöyle bir noktasındayım ki, bakıyorsun ve şunu soruyorsun ‘Bu işin sonu nerede? Bitirmenin zamanı ne zaman?’”.

The Last of Us markasının arkasındaki iki isimden biri olan Neil Druckmann ayrıca bu tür oyunları yönetmenin ne kadar yorucu ve zahmetli olduğundan, o kadar insanı idare etmeye çalışmanın zorluklarından da bahsetmiş. Tamamen yönetmenlik işini bırakmayı kastetmeyen Druckmann ileride yapabileceği şeyler konusunda da ipucu veriyor: “Daha az stresli ve daha mütevazi ama hala yaratıcılığımı sergileyebileceğim bir şeye geçiş yapabilirim. Ama bilirsin, bu çapta oyunlardan içimde daha kaç tane kaldığını düşünmeye başladım ve sayısı fazla değil.

the last of us part II

The Last of Us en sevdiğim yapımlardan biri. Her ne kadar ilk oyunda Bruce Straley’nin de büyük payı olsa da marka Neil Druckmann ismi ile özdeşleşmiş durumda bir süredir. Naughty Dog ise direkt en sevdiğim oyun firması Capcom ile beraber. Neil Druckmann’ın ailesine daha fazla vakit ayırmak istemesi oldukça normal.

Özellikle son yıllarda AAA denilen büyük bütçeli yapımları çıkarana kadar geçen süreç cidden yıpratır insanı. Üstüne bir de Naughty Dog gibi beklentilerin tavan olduğu bir yapımcı için beş kat filan daha yoğun diyebiliriz. Kendisinin yeni hedefi Hollywood olursa da şaşırmamak lazım çünkü HBO uyarlamasını çekerlerken oldukça keyif almış. Neil Druckmann oyun işlerinden elini eteğini çekmeden önce ise bize bir tane yeni marka ve The Last of Us Part III bırakacak gibi duruyor.

The Last of Us dizisini sevdiniz mi? Sizce Naughty Dog ne üzerinde çalışıyor? Neil Druckmann’a ikinci oyunda aldığı kararlar sebebiyle kızgın mısınız? Düşündüğünüz ne varsa içinizde kalanlarla oluşturun.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.