Bir süredir yapım aşamasında olduğu konuşulan The Office reboot‘unun oyuncu kadrosuna katılan ilk iki isim açıklandı: Domhnall Gleeson & Sabrina Impacciatore.

Sitcom denince akla gelen ilk isimlerden, mockumentary denince ise akla gelen ilk isim: The Office. Sitcom’u Ricky Gervais imzalı orijinalinden ABD’ye uyarlayan Greg Daniels’ın The Office reboot’u üzerinde çalıştığını geçtiğimiz sene öğrenmiştik. Farklı bir kadro ile farklı bir ofis hikâyesi anlatacak olan reboot, The Office ile aynı evrende geçecek. Bu durumu “Mandalorian ile Star Wars ilişkisine” benzeten Daniels aslında satır arasında hepimizin tahmin ettiği üzere “arada sırada eski dizinin oyuncularını konuk almak isteyebiliriz” demeye çalışıyor.

Tabii uyarlamanın politik doğruculuğa önem verilen günümüzde nasıl olacağına dair soru işaretleri kafada dolaşırken bir diğer soru ise cast‘ın kimlerden oluşacağı. Bu soru kısmen cevabını buldu çünkü The Office reboot‘u oyuncu kadrosuna dâhil olan iki ismi artık biliyoruz: Domhnall Gleeson & Sabrina Impacciatore.

the office reboot oyuncuları

Domhnall Gleeson’ı gördüğünüzde ilk olarak Harry Potter ve Star Wars’u anımsıyor olabilirsiniz. Kendisi Harry Potter and the Deathly Hallows’un iki parçasında da Bill Weasley’i ve yeni Star Wars üçlemesinde General Armitage Hux’ı canlandırdı. Ancak Gleeson bunlardan çok daha fazlası. Crash Pad ve About Time gibi komedi filmlerinde yer almışlığı, İrlanda’da bir skeç komedisinde oynamışlığı var. Tüm bunlar The Office absürtlüğüne yakışan işler.

Ayrıca Gleeson, kendisine Altın Küre adaylığı da getiren The Patient dizisinde The Office başrolü Steve Carrell’la birlikte rol almış. Çekim aşamasında olan Guy Ritchie filmi Fountain of Youth’da ise bir diğer The Office oyuncusu John Krasinski rol arkadaşı olacak. Yani biz The Office reboot‘unu görene kadar Gleeson’ın işi direkt içinde yer alanlardan öğrenebileceğini söyleyebiliriz.

the office reboot oyuncuları

Sabrina Impacciatore ise daha yabancı olduğum bir isim. Kendisi 56 yaşında ancak filmografisinde Hollywood’dan ziyade memleketi İtalya’nın İtalyanca yapımları daha baskın. Fakat bir yapım göze çarpıyor ki Impacciatore’nin rolü kapmasını sağlayan iş olmuş gibi: HBO’nun satirik kara komedisi The White Lotus. Her iki oyuncunun da dümdüz komedi yerine daha farklı yapımlarda rol alması şimdilik The Office reboot‘u için umut verici. Ayrıca Sabrina Impacciatore özelinde İtalyan olması stereotiplerle uğraşmayı seven The Office senaryosuna nasıl katkı verecek diye merak etmiyor değilim.

Siz ne dersiniz geekler, The Office reboot‘u merak duygularınızı kamçılıyor mu yoksa işin suyunu çıkarıyorlar diye mi düşünüyorsunuz? The Big Bang Theory’nin Young Sheldon ile HIMYM’nin How I Met Your Father ile uzayıp gittiği, hatta zamanında Friends’in bile Joey isimli bir spin-off‘a sahip olduğu bir dünyada durumu kaçınılmaz mı buluyorsunuz? Yorumlara bekliyorum.

Author

Genellikle popüler kültür evrenlerinde yaşıyorum çünkü Thanos'un da dediği gibi "Reality is often disappointing."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.