Transformers serisinin baş düşmanları Optimus Prime ve Megatron’un ezeli düşmanlar olmadan önceki arkadaşlıklarını anlatacak olan Transformers One fragmanı sonunda bizlere sunuldu.

Transformers One fragmanı ilginç bir reklam hamlesi yaparak ilk önce uzayda yani stratosferin hemen dışında yayınlandı. Chris Hemsworth tarafından seslendirilecek olan Optimus Prime ya da o zamanki adıyla Pax ve Brian Tyree Henry tarafından seslendirilecek olan Megatron ya da o zamanki adıyla D-16 robotlarının basit birer işçi olduğu ve başka şeylere dönüşemedikleri gençlik zamanlarına odaklanacak filmin kadrosunda Scarlett Johansson, Keegan-Michael Key ve John Hamm gibi ünlü isimler de bulunuyor. Bitki benzeri gizemli bir düşmana karşı savaşacak olan robotlarımız bu süreçte de dönüşme yeteneğini elde edecekler.

Transformers spin-off’u Bumblebee’nin açılış sahnesinden beridir insanlar tamamen Cybertron’da geçen bir film istiyorlardı. O girişteki CGI savaş cidden harikaydı. Transformers One ilk duyurulduğunda da insanlar doğal olarak o seviyede bir görsellik bekliyordu prequel filmden. Peki bu ne şimdi? Bu kadar uyduruk ve anca Cartoon Network’de dizi olabilecek kıvamdaki CGI seviyesiyle sunmaya utanmıyorlar mı? Bumblebee’nin başındaki sahneyi görmesek bilmeyeceğiz ama gereken özeni ve parayı harcayıp o seviyede film yapamayacaksan CGI olarak, o zaman hiç yapma! Fragmandaki görsellik bana resmen attan inip eşeğe binmişim gibi hissettirdi. Geri kalan kısma baktığımda ise fazlasıyla çocuksu, cumartesi sabahı çizgi dizisi kıvamında bir hava aldım. Transformers One’ı sinemada izlemeyi geçtim; hayatım boyunca açıp izler miyim bilmiyorum. Umarım gişede patlar.

Transformers One fragmanı sizi de hayal kırıklığına uğrattı mı? Bumblebee’deki açılış sahnesine benzer bir görsellik beklemiyor muydunuz? Bu kadar çocuksu bir ton olmasına gerek var mıydı? Oluşan fikirlerinizi hayal kırıklığı yaratmadan bize yollayın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.