15 Nisan’da Workinton Levent’te Insprad tarafından düzenlenen The Pitcher 2017 etkinliğinde 521 başvuru arasından özenle seçilen 20 girişim çok sayıda yatırımcıya kendini gösterme fırsatı buldu. Bizim açımızdan bu etkinliğin en önemli yanı ise 72 yatırımcının oylaması sonucunda birinci seçilen ESport Akademi oldu. Farklı iş fikirleri arasında oyunlarla ilgili bir fikrin birinci olması bizi çok sevindirdi.

Son dönemde ülkemizde özellikle Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe gibi önemli kulüplerin espor takımlarını kurması ve birçok ünlü markanın espor takımlarına sponsor olmaları sonucunda hareketlenen ve bilinirliği artan bir spor dalı olmayı başaran espor, genç yaştakiler için de iyi bir kariyer fırsatı olmaya başladı. Buradaki potansiyeli gören 17 yaşındaki genç girişimci Galip Sina Berik, kurduğu ESport Akademi ile oyuncuların espor alanında her seviyeden eğitimler alıp profesyonel bir esporcu olabilmeleri yolunda iyi bir başlangıç yapmalarını sağlamayı hedefliyor. Böylece “Espor’a nereden ve nasıl başlasam?” gibi sorulara profesyonel çözümler getirirken, profesyonel oyuncuların da kendi eğitimlerini bu platform üzerinden yeni oyunculara aktarmalarına olanak sağlıyor.

İçeriklerin Türkçe sunuluyor olması da platformun en büyük artılarından. Yurtdışında her ne kadar benzer içerikler sunuluyor olsa da özellikle espor alanında yolculuğa başlayacak kitlenin genelde küçük yaşlarda olacağını düşünürsek Türkçe içeriklere erişebiliyor olmaları kendileri için çok önemli.

esport-akademi-team

ESport Akademi, web sitesinde yer verdiği açıklamada kendini kısaca şöyle tanımlıyor: “Esport Akademi Türkiye’deki tek e-spor özel dersi ve ‘coaching’ hizmeti veren platformdur. Aramıza katılın ve kendinizi geliştirmeye başlayın.” Tanıtım videoları da şu şekilde:

Twitch gibi kanallardan espor turnuvalarının yayınlanması, turnuvaların özel stadyumlarda yapılması ve futboldan sonra en çok izlenen spor dalları arasına girmesiyle espor her geçen gün değer kazanmaya devam ediyor gördüğünüz gibi. Riot Games önderliğindeki League of Legends başta olmak üzere DoTA, CS:GO, Call of Duty, Overwatch gibi oyunlar espor alanındaki önemli oyunların başında geliyor.

The Pitcher 2017’nin 1.si seçilen ESport Akademi, TEB Özel Melek Yatırım Platformu ödülüne layık görüldü.

The Pitcher 2017 – Galip Sina Berik ESport Akademi röportajını ise aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.