Başlıktaki bir inceye dikkat çekmek istiyorum. Başlığın yedinci kelimesini incelersek, göreceğiz ki orada kullanılan kip gelecek zaman kipi değil. O öyle olmadığı için, başlığın dokuzuncu kelimesi de gelecek zaman kipiyle yazılmamış. Zira Bautista ve Saldana’nın beyanları üzerinden ilerleyecek bu yazı, gelecekte olacak bir olayı konu almıyor. Olmuş bir olayı konu alıyor. Yani Guardians ve Avengers’ın tanışma sahneleri, diyorum, şimdiden çekilmiş.

Toptan mı, bilmiyoruz. Zira Saldana ve Bautista’nın açıklamaları biraz muğlak. Avengers filmi setine Guardians olarak girmenin nasıl bir his olduğu sorulmuş kendilerine. Bunun üzerinden konuşuyor iki aktör de o yüzden. Saldana zaten ilk fireyi

Kendimize çok güveniyorduk. İçten içe ‘Biz Galaksinin Koruyucularıyız lan’ gibiydik. Ama süper heyecanlı bir şeydi. Herkesi bir araya getiren süper kötünün de Guardians tarafından çıkmış olması bizim önem seviyemizi arttırdı tabi

diyerek veriyor. Yetinmiyor, bir de diyor ki:

İşte uzaydayız, uzayda da yerçekimi yok. Biz daha güçlüyüz tabii“.

Oha, uzay? Avengers uzaya çıkıyor diye atalım mı manşeti Zoe? Dur bakalım, önce Dave Bautista ne demiş?

Guardians of the Galaxy 6

Biz sete Guardians ekibi olarak girdiğimiz zaman, Guardians ekibiyiz. Sete giren herkes, hepimizle birden muhattap olmak zorunda. Genelde ortamda olan Avenger sayısı bir veya iki. Biz ise Koruyuclar’ız. Paket geliyoruz, sahneyi paket taşıyoruz ve olağan işimize bakıyoruz; olağan işimiz de yüksek kimya ve bol grup içi etkileşim. Russo’lar da çok desteklediler bunu. Bence biz neyin ne olduğunu ispat ettik ve Avenger’larla birlikte orada olmayı hak ediyoruz. Bence biz bir ünite olarak eşit derecede, ya da belki daha güçlüyüz; çünkü biz bir aileyiz.”

Haha, yuh! Bu inanılmaz bir beyan. Bu geek tarihinin en güzel beyanı olabilir. Gerçekten. Bakar mısınız yani, koskoca milyon dolarlık aktörer lise naifliğinde yaklaşıyorlar işe. Okulun transfer çocukları birbirini tutuyor. Küçük sidik yarıştırmaları var. Birbirini tutmalar sevmeler. Bu şekilde oluşturulmuş bir filmden sanki zarar gelmez be geek? Ne dersin? Şu açıklamanın yapılabildiği bir ortamdan boğuk film çıkar mı?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.