Daredevil‘ın ikinci sezonu daha henüz galasını dahi yapmadan fısıltıları dönmeye başlayan, aylardır resmiyete kazandırılmasını beklediğimiz şey gerçekleşti: Marvel’ın acımasız kahramanı kendi Netflix dizisine kavuştu. Bu, Marvel-Netflix ortaklığının ilk etapta siparişi verilen beş dizisinden (Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist ve Defenders) ayrıca duyurulan ilk iş. Her şeyde olduğu gibi, bunda da bir takım beklenti ve kaygılarımız var. Bunları genel olarak, eğitimli tahminler, içgüdüler ve duyumların bir kombinasyonu olarak alabilirsiniz. Hazır mıyız? Buyurun!

 

1. 2017 Yazında Gelmesi

06 Punisher

Bu güne kadar Marvel-Netflix dizileri senede iki kez kapımızı çaldılar, bir kez ilkbahardabir kez de sonbaharda. 2015 Nisan’ında Daredevil ile tanıştık, aynı senenin Kasım ayında da Jessica Jones geldi. Bu yılın Mart ayında Korkusuz Adam ikinci sezonuyla karşımıza çıkarken, sene sonunda, 30 Eylül’de de Luke Cage solo galasını yapacak. Netflix’in bu kaideyi bir noktada bozması gerekiyor. Iron Fist an itibariyle çekilmekte olduğu için, onun 2017’nin ilk çeyreğine atılacağını düşünüyoruz. Jessica Jones’un ikinci sezonu da kuvvetle muhtemel Daredevil gibi ilkinin bir sene sonrasında yaşanacaktır. Bu da en müsait zaman olarak, 2017 yazını işaret ediyor. O yüzden şimdilik tahminimiz bu.

 

2. Jon Bernthal’in Döktürmesi

Daredevil Puisher Jon Bernthal

Burayı sadece usulden olsun diye koyduk. Jon Bernthal Daredevil’ın ikinci sezonuna dair en iyi şeylerden biriydi. The Walking Dead ile ünlenen aktör, Frank Castle’ın Punisher’a dönüşümünü muntazam bir biçimde sunmuştu bize, ki zaten kendi başına bir diziye kavuşuyor olması büyük ölçüde bu yüzden. Solo dizide de döktürecektir.

 

3. Microchip

1489805-microchip

Punisher’ın “sidekick’i” olarak adlandırabileceğimiz en yakın şey, ona teknik destek sağlayan Microchip. Kendisinin ikinci sezonda gözükeceği, geçen Daredevil sezonunun finalinde ima edilmişti zaten. Punisher orada evine gidip, üzerinde Micro yazan bir CD’yi alıyordu. Bu sahne, hikaye içerisinde adeta Frank Castle’ın Punisher oluşunu sembolize eden, o dönüşümün parçası olan hareketlerden biri gibi yansıtılmıştı. O yüzden, Microchip’in varlığını bizce tartışmaya lüzum dahi yok.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.