Başlığı atmadan evvel bir saniye duraksadım, The Walking Dead’in üçüncü sezonu gibi bir beyan, dünyanın en popüler –ve bildiğiniz gibi, yakınlarda altıncı sezonunu sonlandırmış olan– dizisinden söz ederken baya bir garip duruyor. Neticede pek çok okur, bizim kafayı yeyip, üç sene öncesinden dizi fragmanlarına yeniymiş gibi coştuğumuzu düşünebilir. Ya da Allah korusun, clickbait ile suçlanabiliriz okurlar tarafından. Ama yapacak hiçbir şey de yok, çünkü The Walking Dead’in taş gibi bir oyunu var, episodik yayınlanıyor, ve üçüncü sezonu bu sonbaharda geliyor.

Ve açık konuşuyorum, diziden çok daha fazla heyecanlıyım. Bilmeyenler için, Telltale Games’in yaptığı The Walking Dead oyun serisi, 2012’de başladı. Zombi salgını tam gaz başladığında bilinmeyen bir sebepten bir polis arabasında olan Lee ve onun denk geldiği küçük kız Clementine’ın hikayesini anlatan oyun, episodik yayınlanıyordu. İlk sezonu o sene video oyun ödüllerini resmen silip süpürdü. Telltale’i saygın bir oyun firması yaptı, ve pek çok kişiyi de The Walking Dead kervanına kazandırdı.

Oyun dizinin hikayesi değil bu arada, sadece Robert Kirkman’ın evreninde geçen, muhteşem bir hayatta kalma hikayesi. Ve merkezinde de bu kız var, Clementine. İlk oyunda hepimizin ebeveyni gibi üzerine titrediği Clem’i, ikinci oyunda ana karakter yapmıştı Telltale. İlk oyunda küçücüktü, ikinci oyunda biraz daha büyüyordu artık. Üçüncü sezonda baya genç bir kadın olmuş. Ve bu gerçekten inanılmaz heyecan verici.

Telltale’in bu seride yaptığı şey, beni deli gibi heyecanlandırıyor ve bu videoyla birlikte devam edecek olduklarını gördüğüme de çok sevindim. Clem’in, küçücük bir kızken tanıştığı zombi salgınının gölgesinde büyüdüğünü görmek, bunu da oyuncuya birebir yaşatmak; Telltale’in ortaya koyduğu en büyük deha oldu. İkinci sezonun biraz daha büyümüş Clem’i konu alacağını görünce çok sevinmiştik, hafif bir grafik yükseltmeyle üçüncü sezonun da bu trendi devam ettireceğini görmek, gerçekten sabırsızlıktan tırnaklarımı yememe vesile oluyor. Sonbahar diyorlar ama, beklemek çok zor, hadi elini çabuk tut Telltale, gözünü seveyim!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.