Sanıyorum Hollywood’un nerede yanlış yola saptığını çözdüm. Mesele spesifik olarak bitpazarına nur yağması durumu, hani devamlı bir eskiye dönüş hâli var ya sektörde? Kabul. Ama bunun bir sebebi olmalı, değil mi? İşte bence, derininde yatan şey şu: Hollywood duyuru yapmayı seviyor. Çok seviyor yani, kendinden geçiyor resmen. Bülten mi geçilecek? Anons mu yapılacak? Of, lansman? Allah’ım bitiyorlar yani.

Bakınız The X-Files‘ın geri geri dönüşü. Anlıyorum, 1993’den 2002’ye kadar sürmüş ve pek çok kişi için 90’ları tek başına tanımlamış; bilim-kurgu televizyon dizileri arasında Star Trek ve Battlestar Galactica ile birlikte diğer herkesin birkaç baş üstünde duran, düpedüz kültürel bir kilometre taşı olmuş diziniz geri dönünce bunu dünya alem duysun istersiniz. Ama bir kere geri döndü. Bitti. O gemi kalktı artık. Bu saatten sonra yeni bir sezon çekecek olduğunuzda bunun cakasını satamazsınız.

The-X-Files-Wallpaper-HD

Ama işte satıyorlar. Hemen yapıştırmışlar bültenleri dünyaya. Yanlış olmasın ha bu arada, iyi ki geri geri dönüyor X-Files. Teknik olarak onuncu sezon diyebileceğimiz geçen seferki 6-bölümlük geri dönüş sevenlerden geçer not almıştı. E orijinal kadro da harfiyen geliyor olacak, Gillian Anderson‘ından David Duchovny‘sine, elbette Chris Carter‘ına kadar. O yüzden kağıt üzerinde, kağıt aşağısında, sinemizde ya da nezdimizde hiçbir problemimiz yok bu geri geri dönüşle. Üstelik geçen seferki altı bölümdü, bu seferki X-Files geri geri dönüşü on bölüm olacak.

Ancak işte, bir çıt samimiyet beklemek de fazla mı acaba? 2016’nın Ocak ayında X-Files’ın yeni bölümleri çıktığı zaman buna herkes onuncu sezon dedi. Bugün de duyurulan şeye yirmi yıl sonra on birinci sezon diyeceğiz. Bütün dünya bu tanımlamalar üzerine mutabık iken “limited television event” falan tarzı şekil çıkmanın manası nedir? Açıktan desene “biz bir altı bölüm çekeceğiz onuncu sezon olarak, tutarsa onbir inşallah?” diye? Ya da “her sezon sonrası oturup duruma bakacağız, her şey okeyse uzatacağız durumu” falan? Bizi de germeseniz?

Diyoruz da. İlla gerecekler. Neyse, bu yaz on tane yeni X-Files bölümü çekilecek orijinal kadroyla. Muhtemelen gelecek sene başında falan da yayın görür. Biz buna odaklanalım. Gerisi boş olsun!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.