Thor: Ragnarok ile ilgili ne hissetmeniz gerektiğini bilemiyor musunuz? Filmin bu dakikaya kadar “eheremşeherem bu benim işten arkadaşım” tipi şakaları ve çakma Office fragmanları sizleri gri bir alanda başıboş mu bıraktı? Film gerçekten dibine kadar komedi mi olacak, komedi olacaksa komik mi olacak bilemiyor musunuz? Son kararınızı vermeden önce eleştirmenler filmi izlesin ve ilk intibalarını Twitter üzerinden paylaşsın mı istiyorsunuz? Doğru yerdesiniz, zira tam olarak bunu paylaşacağız sizinle.

Şimdi öncelikle, gelen tweet’lerin hepsinde çok bariz bir şey var: Film komedi filmi ve MCU’nun geri kalanına çok bağlanmıyor. Infinity War’ın fragmanıyla ilgili sızan şeylerden birinin galakside boş süzülürken Guardians tarafından bulunan Thor olduğunu düşünürsek, bu enteresan bir bilgi; ama sanıyoruz gerçek. Eric Eisenberg örneğin, şöyle demiş:

Ragnarok için “kendi içinde kapalı bir konusu var” diyor, karakterler çok iyi diyor, macera da heyecan verici diyor. Bir de “Thor filmlerinin en iyisi” demiş ama, zaten o çıta çok yüksek değil. Benzer bir beyan diğer eleştirmenler tarafından da verilmiş. Slashfilm’den Peter Sciretta en iyi Thor filmi olduğu kesin demiş, bir de şunu eklemiş:

“Şakalar ve karakterler, aksiyon ve dramadan daha ön planda. İnsanlar bunu ya sevecek, ya sevmeyecek” demiş Sciretta. Gizmodo‘dan Germain Lussier “Baştan sona komik” demiş ve Valkyrie’yi oynayan Tessa Thompson’ı övmüş. People‘dan Kara Warner Cate Blanchett’i övmüş, “O kadar eğlenceli ki kaldıramıyorum” demiş. Süper kahraman filmlerinin gedikli medya mensubu Umberto Gonzalez abimiz ise başka bir perdeden coşmuş:

Diğer eleştirmenler de hep aynı şeyleri vurguluyorlar, Cate Blanchett çok iyi, Tessa Thompson şaşırtıyor, filmin retro bir havası var, yönetmen damgasını vurmuş… Ama herkesin söylediği şeyin tek bir ortak noktası var: Komedi, komedi, komedi. O yüzden kafamızda beklentiyi artık doğru oturtmakta fayda var. Thor: Ragnarok bir komedi filmi. Böyle bilin. Böyle izleyin. Eleştirmenler böyle diyor.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.