Thor: Ragnarok’un ilk gişe performansını size geçtiğimiz günlerde aktarmış, henüz memleketinde açılmayan filmin epey sağlam bir grafik çizdiğini paylaşmıştık. 36 farklı memlekette açılışını yapan film ilk haftasonunda 109 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti. Şimdi bu haftasonu büyük pazarlara merhaba diyecek ve uzmanların tahminlerine göre, tokat gibi bir açılış yapacak.

Deadline’ın paylaştığı analizlere göre Taika Waititi’nin yönettiği üçüncü Thor filminin Pazar günü sonlana kadar 400 milyon dolar hasılat barajını rahatlıkla açması bekleniyor. Film Almanya’da açılış yaptı, Çin, Amerika, Kanada, Japonya, Rusya ve Meksika gibi geniş pazarlara da birer birer gidecek. Günümüzün arzu nesnesi Çin’de filmin 50 milyon dolar elde etmesi bekleniyor, Amerika’daki açılışı için ise 120 milyon dolar üst sınır konuşuluyor. Deadline bu konuda rakip bir dağıtımcı şirket patronundan, çok enteresan bir alıntı yapmış:

Thor: Ragnarok bu haftasonu gişede ne var ne yoksa süpürecek

thor-ragnarok

Bu da çok enteresan bir durum, zira Thor serisinin ilk filmi toplam ömrü dahilinde 449 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti. Ragnarok büyük abisini iki haftada geçecek gibi duruyor. Muhtemelen Thor: The Dark World’ün 644 milyon dolarlık uluslararası gişesini de rahatlıkla geçecektir. O yüzden Ragnarok’u hasılat yarışına selefleriyle sokmanın çok bir alemi yok artık. Hele ki büyük rakibi iki haftaya geliyorken.

Justice League pek çok ülkede 17 Kasım tarihinde vizyona girecek. Warner Bros, Disney’nin aksine bölük pörçük değil; daha birleşik bir çıkış stratejisi izliyor. Dawn of Justice’de de aynısını yapmışlardı anımsayacağınız üzere. 17 Kasım’a kadar Ragnarok’un rüzgarı kuvvetle muhtemel pek çok ülkede hafiflemiş olacak. Ancak filmin eleştiri ve izleyici puanları epey yüksek, ve böylesi filmler arkadaş övmelerine maruz kaldıkları için genelde ikinci bir sıçrama yapabiliyorlar. E o hâlde biz de tahminleri alalım artık. Ragnarok ne yapar? Guardians ve Homecoming’i geçer mi? Justice League’e kadar uzar mı? Alalım tahminleri!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.