Şu vakte kadar gerek fragmanlarıyla, gerek de tanıtım fotoğraflarıyla bize farklı duygular yaşatan, beklentilerimiz açısından çalkantılı dönemler yaşatan Thor: Ragnarok sonunda sinemalara geldi ey ahali! 27 Ekim Cuma itibari ile beyaz perdeye attığı adımı da maşallah çekiç darbesi kadar ağır ve etkili oldu üstelik. Zira daha Amerika’da bile gösterimini yapmadan, ilk hafta sonunda 100 milyon dolar sınırını hayli hayli aşan Ragnarok, bir süredir de eleştirmenlerin Rotten Tomatoes’da “taze” etiketi vermesi sebebiyle merakla bekleniyordu. Hal böyle olunca insanlar da neymiş bu kadar güzel olan deyip, sinema salonlarına akın etti.

Salonlara akın eden güruhun, orayı tıka basa doldurmasının bir sebebi vardı aslında: Önceki Thor filmlerinden ve Ragnarok öncesi reklamsal içeriklerinden dolayı beklentiyi bir hayli düşürmüştü çoğunluk. Uzun süredir MCU’da gördüğümüz Thor, bizim fiyakalı ve fazlasıyla güçlü olan şimşek tanrısı Thor’a layık değildi ne yazık ki. Bunu ben, biz değil; birçok hayran zaten yıllardır dile getiriyor halihazırda. Gerçek anlamıyla layık bir şeyler görememek; en azından film evrenine taşınırken değişikliklere uğrayan birtakım hikayeler olsa da kabul edilebilir kılamamak, MCU’nun şu ana kadar en zayıf halkalarından biri gibi gözüküyordu hayranlara. Fakat gel gelelim, bunca zamandır hak ettiği filmi alamamış Thor için düşen beklentilerden midir bilemiyoruz ama, Thor: Ragnarok gerçekten de şimdiye kadar ki en iyi solo Thor filmi olmuş diyebiliriz!

Evet, sahiden. Bunu da, bütün hatalarına rağmen, açıklamak için bu yazıyı sizlere ulaştırıyoruz zaten. Bir de çok samimi bir şekilde bu yazı, komple iyi yanlarına baktığımız bir yazı olacağı için; eğer olası bir eleştiri, gömme ya da herhangi bir uzun soluklu ağır tartışma ortamı yaratan komplikeler bekliyorsanız yazıyı sakince bırakın derim. Talep olursa “Thor: Ragnarok’un Bilmem Şu Kadar Ölümcül Günahı” diye de yazarız, sizin güzel gönlünüz hiç sıkılmasın. Ama bırakın da azıcık geek olduğum için her film sonrası ufak da olsa yaşadığım mutluluğu şurada size de aktarayım, ortak beğenide buluşamasak da güzel detaylardan zevk alalım hep beraber, güzel güzel, çiçek çiçek geçinip gidelim; olmaz mı be?(Nasıl da dramatize etmişim be, istesem yapamam bak.)

Öncelikle Thor: Ragnarok basın gösterimine gidip fikirlerini spoilerlı olarak anlatan Ömcör-CT-Ozan üçlüsünün dolu dolu videosu için size minik bir video molası şansı verelim istiyoruz. Filmi izleyenler ya da spoiler yemeye razı gelenler videoya koşar adım yol alabilir. Zaten video sonrası da yazımızın spoiler dolu “Thor: Ragnarok’u hatalarına rağmen neden sevdik?” temalı yazımız maddeler halinde sizi bekliyor olacak. O nedenle spoilersız bir yazı veya video için ya burayı şimdi terk edin (sonra izleyince gelin ama, özleriz) ya da sonsuza dek susun… (Latife bunlar hep, yorumlarınızı bekliyor olacağız, kaçış yok, hehe)

1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.