TMNT için yazılmış çizgi romanlar arasında en beğenilenlerinden olan TMNT: The Last Ronin hikayesinin oyun uyarlaması geçtiğimiz cuma günü yapılan THQ sunumunda resmi olarak duyuruldu!

TMNT: The Last Ronin sevgili Ninja Kaplumbağalarımızın üçünün trajik bir şekilde Foot Clan tarafından öldürülmesi sonucu, savaşın tahrip ettiği bir New York’ta kalan son kaplumbağamızın kardeşlerinin intikamını almak ve Shredder’ın torununu öldürmek için çıktığı yolculuğu konu alıyor. Sevilen dörtlüden hangisinin hayatta kalan olduğunu söylemeyelim, siz en iyisi çizgi romanı okuyun oyun gelmeden önce. Destroy All Humans oyunlarının remakelerinden sorumlu Black Forest Games stüdyosuna emanet edilen TMNT: The Last Ronin için belli bir çıkış tarihi yok ve duyuru videosu da oldukça basit, dolayısıyla daha yapım aşamasının başlarında olduğunu tahmin etmek zor değil. Oyun PS5, Xbox Series X|S, PC platformlarına gelecek.

Bundan aylar önce söylenti halinde duyduğumuz ve üçüncü kişi bakış açısına sahip bir aksiyon-macera oyunu olacağını bildiğimiz TMNT: The Last Ronin kendisine 2018’te yeni bir başlangıç yapan God of War türevinde oyunları örnek alacak. Her ne kadar bir yandan projeyi merak ediyor olsam da bir yandan da internette de belirtildiğini gördüğüm bazı endişelere sahibim ne yazık ki. En barizi de oyunun AAA kalitesine yaklaşacak kadar cilalı olup olmayacağı.

Teaser pek o havayı vermiyor sanki sonda sadece bir konsept görsel görmüş olsak bile. Mesela yıllardır hepimizin hayalini kurduğu Batman: Arkham oyunlarının yapımcısı Rocksteady Studios’tan çıksa bu TMNT oyunu, bambaşka bir mutluluktan bahsederdik şimdi ama hem yapımcı firma pek tecrübeli durmuyor bu oyun adına hem de yayıncısı genellikle AA dediğimiz daha mütevazı oyunlarla biliniyor. İnşallah güzel bir sürpriz ile karşılaşırız. Bu arada Last Ronin olmasa bile 2007’deki animasyon filminde Raphael’in Nightwatcher kimliğine bayılmıştım! Oyununda da onun bölümleri çok eğlenceliydi hatta, tavsiye ederim bakmanızı.

TMNT ile aranız nasıldır? Son animasyon filmi beğendiniz mi? Sizce bu oyun ile marka kendine o kulvarda da bir yerde bulabilecek mi? Son pizza diliminizi yerken fikirlerinizi de aşağıya iliştirin.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.