The Franchise süper kahraman filmlerinin artık çok rağbet görmediği bir dönemde, yapım aşamasında işlerin iyi gitmediği bir uydurma süper kahraman filminin kamera arkasında yaşananları konu alacak yarım saatlik sitcom dizisi olacak.

HBO için yapım aşamasında olan The Franchise isimli dizinin açıklaması şöyle: “Sevilmeyen bir markanın filminin ekibi vahşi ve kural dışı bir ortamda konumları için savaşıyor. The Franchise süper kahraman filmi yapma dünyasının içindeki gizli kaosa ışık tutuyor ve şunu soruyor: ‘Sinematik bir sosis nasıl yapılır?’ Çünkü her feci batırışın bir başlangıcı vardır.

Dizinin başrollerinde Yesterday filmiyle hatırlayabileceğiniz Himesh Patel ve en son The Boys dizisinin ikinci sezonunda Stormfront olarak izlediğimiz Aya Cash yer alacak. Ayrıca dizinin diğer rollerinde de pek de yabancı olmadığımız isimler var: Bill Magnussen, Richard E. Grant, Daniel Brühl, Jessica Hynes, Lolly Adefope, Darren Goldstein, Isaac Powell. Fikrin en başarılı James Bond filmlerinden birini yöneten Sam Mendes’ten çıktığını ve The Franchise için yürütücü konumunda ise Armando Iannucci ve John Brown olacağını da ekleyeyim.

 The Franchise fikir olarak kulağa eğlenceli geliyor. Zaten iyice baydığımız süper kahraman uyarlamaları döneminde direkt bunu konu alması nokta atışı. HBO tarafına gelecek olması da kalite adına umudu arttırıyor ayrıca. Sitcom adına pek bir iş göremedik tür içinde, deneyenlerden en günceli She Hulk ki zaten sonucu biliyoruz. Benim aklıma gelen bir diğeri ise ömrü oldukça kısa süren Powerless oldu. Orada konu DC evreninde yaşayan sıradan ofis çalışanlarıydı tabii ama fena bir örnek de değildi sitcom denemesi olarak. The Franchise daha uzun süre görücüye çıkmayacak gibi duruyor, çünkü ortada sadece bir pilot bölüm var ve Hollywood grevleri bitene kadar da hiçbir şey devam etmeyecek tabii prodüksiyon adına.

Meraklandınız mı çıkacak işe karşı? Oyuncular arasında sevdiğiniz var mı? Kaç tane DC göndermesi düşer bölüm başına? Yorumlarınızı iyice baymaya başlamadan aşağıda paylaşabilirsiniz.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.