Avengers: Age of Ultron‘un ilk fragmanı gücenmesin, ama geçtiğimiz günlerde resmi galasını yapan ikinci fragman sanıyoruz Marvel’ın yayınladığı tüm ön izlemeler arasında içinde en çok mini-gizem, sır ve ipucu barındıranıydı. Gerçekten. İki gündür fragmanın tepesinde duruyoruz, videoyu başa alıp alıp izliyor; her önemli sahnede duraklat tuşuna basıp arşivlerimizi karıştırıyoruz ama hâlâ cevaplandıramadığımız bazı sorular var. Bu yazıyı yazmak için de o yüzden böyle bekledik; bazı şeyleri netleştirmek, bazı sorulara cevap vermek gerekiyordu.

Sanıyoruz, en sonunda buna biraz yaklaşabildik.

Vakit kaybetmeden, buyurun, ateşleyelim gitsin!

1 Sokovian Building

Sokovia mı, Afrika mı, Yoksa Bu Bir Uçak Mı?

Bu bana en ilginç gelen sahnelerden biri oldu. Önceki fragman ve görüntülerle elimizde olan bilgileri birleştirince vardığımız sonuçtan da yürüyüp, filmin geçtiği lokasyonlar üzerine bir konuşalım istedim.

Öncelikle, filmin çekim yaptığı yerler İngiltere, İtalya, Güney Afrika, Güney Kore ve Bangladeş. Bunlardan İtalya ve Güney Afrika’nın gerçekteki yerlerine tekabül edeceklerini biliyoruz. İtalya muhtemelen HYDRA bağlantısıyla ön plana çıkacak (Cap’in ilk fragmanda bastığı kaleyi hatırlayın, orası İtalya’ydı); Güney Afrika‘da Hulk vs. Iron Man savaşının yapıldığı yer.

Peki burası neresi? Eğer Güney Afrika‘ysa muhtemelen Hawkeye‘ın insanları soktuğu bu yer Hulk vs. Iron Man kavgasından kaçanların toplandığı bir sığınma yeri. Ama bir yandan da fazlaca teknolojik duruyor. Acaba Hawkeye sahneleriyle arka arkaya konularak ters köşe yapılmaya çalışıyor olabilir mi Marvel? Acaba burası daha ziyade Ultron‘un insanları kıyım için topladığı yapılardan biri mi? Eğer öyleyse, muhtemelen burası Scarlet Witch ve Quicksilver‘ın sahnelerinin geçtiği kurgusal şehir Sokovia olacaktır. Göreceğiz.

2 Captain America Avengers Logo

Logomuz Hayırlı Olsun Kaptan, Ultron Utandırmasın…

The Winter Soldier‘da Captain America‘nın SHIELD‘ı dağıtışını izlemiştik. Ondan sonra hatırlayacaksınız, sizlerle paylaştığımız teori Avengers‘ın Tony Stark çatısı altında toplanan yeni bir süper kahraman kurumu olacağı yönündeydi. Cap‘in sol omzundaki Avengers logosu bunu kanıtlar nitelikte. Aynı şekilde bu logo bir uçağın altında da saniyeliğine gözüküyor.

3 Banner Says Ultron

Bruce Banner ve Ultron?

Buyurun fragmanın en garip, en “nasıl yani?” yerine. Bildiğimiz kadarıyla Ultron, Tony Stark‘ın yarattığı, sonradan kafayı yiyen bir robottu. Bu robotun gelip parti basması başlı başına bir garipti, ama onu sindirmiştik bir kere. Şimdi burada daha acayip bir şey var. Bruce Banner Ultron’u tanıyor. Adamın verdiği ilk tepki, “Nasıl olur böyle bir şey?” tonlamasında “Ultron?” demek.

Bu biraz ilk teoriye gölge düşürüyor. Banner‘ın böyle bir tepki vermesi için iki ihtimal var. İlki, birinci teoriye uyuyor. Stark, Ultron projesini Banner‘a anlatmış olabilir, neticede Avengers ve Iron Man 3‘ten ikilinin samimi olduğunu biliyoruz. Ama Banner, Ultron‘u sanki tanıdık bir isimmiş gibi telaffuz ediyor. Bu da bizi ikinci teoriye getiriyor. Ultron, Tony Stark‘ın yarattığı bir şey değil. Tony Stark’ın tamir ettiği bir şey.

Ona da gelin isterseniz fragmanda biraz vakit atlayarak değinelim.

6 Thor Stark Meddled in Something You Don't Understand

Robot İşini Stark’tan Daha İyi Bilen Kim? Ya Da Robot, Robot Mu?

Thor burada çok kilit bir laf ediyor: “You’ve meddled with things you don’t understand”. Kabaca şöyle çevirelim: “Sen anlamadığın işlere burnunu soktun.” Ne demek anlamadığın işler? Eğer sadece bir robot inşa etmekten söz ediyorsak, affedin ama Marvel Cinematic Universe‘te bu işten Stark‘tan iyi anlayan bir kişi daha yok. Thor da bunu biliyor. Tutup da Iron Man‘e “robot işleri seni aşar” demezsiniz. Diyorsanız, o robot düz bir robot değildir.

O halde şunu sormak gerek, Tony Stark‘ın boyunu aşan ne var MCU‘da? Henüz Dr. Strange daha evrene dahil olmadı, o yüzden bunun tek bir cevabı var: Asgard. Thor’un kendinden bu kadar emin konuşmasının sebebi de bu olabilir. Stark‘ın Mjolnir‘e bu kadar takıp, bir bilimsel açıklama getirmeye çalışması (“bence parmak izi tanımlı“) da bunun bir öncüsü olabilir.

4 Ultron Cap Robot

Stark, Sen Ne Ettin?

Bence Stark, Ultron’u bir şekilde eline geçirdi. Gizli gizli de onu yeni teknolojiler geliştirmek için kullandı. Örneğin bu robot şeklen ve renk şeması olarak Captain America’yı andırıyor. Stark Ultron’un teknolojisini kullanarak Avenger’ların android versiyonlarını yapmaya kalkışmış olabilir mi? Yani şu teoriye geliyorum: Ultron bir Stark yaratısı değil. Ultron bir varlık. Banner’ın kendisine dair önceden bilgisi var. O partide şaşırdıkları şey Ultron‘un kafayı yemiş olması değil, Ultron‘un ayakta olması.

Bence bunların bize anlatmaya çalıştığı şey şu; Ultron Asgard yapımı bir şey. 

5 Cave Woman

Mağaradaki Kadının Gizemi

Bu mağaradaki kadın çok konuşuldu. Black Panther evreniyle ilgili olduğuna herkes hemfikirdi, hatta mağaranın Wakanda‘da geçtiği söylendi. Bu hâlâ mümkün, iç rahatlığıyla olmayacak demiyorum. Fakat bence Age of Ultron, Wakanda‘ya ağır bir gönderme yapmayacaktır. Bana soracak olursanız, burasının Asgard ile bir ilgisi var. IMDB‘ye göre açıklanan resmi kadroda Asgardian God isminde bir role sahip bir aktör var. Bu aktörün mağaradaki kadın olmadığı açık, fakat bence kendisi yine de sahnede yer alacak. Zira bence, bu gördüklerimiz gerçek değil. Çekim çok sürreal duruyor, neredeyse cezbedici ve davetkar bir sahne aslında. Işıklandırması, fiziksel lokasyonu… Her şey bana şunu hissettiriyor: Bu gerçek değil, Scarlet Witch’in Thor’a yaşattığı bir halüsinasyon. Bence Heimdall ve Loki‘nin filmde olmasının sebebi de bu. Eğer bu doğruysa, gördüğümüz karakter Hela olabilir. Bir nevi Thor: Ragnarok‘a da yol yapılır böylelikle…

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

31 Comments

 1. VivaLaVida Reply

  Ben diyorum Ultron’ü Hank Pym yapacak. Ancak Hank işin sonunun kötü olduğunu anlayıp projeyi iptal edecek. Stark ise projeyi tekrar başlatacak. Banner Ultron projesinin iptal edildiğini bildiği için buna şaşırmış olabilir. İşte bu noktada Ant-Man filmi devreye giriyor. Hank Pym neden aniden böyle süper kahraman fikrine yönelecek sizce? Ben söyleyeyim kendini ultronun yaratıcısı olmaktan dolayı suçlu bulacak ve scott langi ant man olarak seçecek. Hatta filmin flashback sahnelerinde Hayley Atwell, Howard Stark gibi karakterlerin olması bunu doğruluyor. Hatta Avengers ekibinin proje aşamasını da Hank Pym gerçekleştirdi diyorum. Ultron ve Avengers projesinin Shieldin kuruluş döneminde başlayacağını düşünüyorum. Bu da benim teorim 🙂

  • Bende buna katılıyorum Ultron’un Asgard ürünü olması biraz uçuk bir teori ama Hank Pym tarafından da yapılmış olsa bu Thor’un tepkisini açıklamıyor. Çekiç sahnesini de göz önüne alıp Ultron aslında Hank Pym tarafından tasarlanmış ve rafa kaldırılmış bir proje. Tony ise Asgard teknolojisi ile onu birleştiriyor bana göre. Yarı dünya yarı asgard teknolojisi ürünü hatta Ultonu delirten kısım bu uyuşmazlık da olabilir.

   • Ruşen Akman Reply

    Her ne kadar düşük bir ihtimal de olsa Inhuman olayını unutmamak gerek zira Agent of S.H.I.E.L.D. ‘de o hikayeye Inhumans filminden bu kadar önce girmezlerdi diye düşünüyorum. Evet zaten Scarlet Witch, Quicksilver ve filme sokacakları diğer tüm “mutant”ları bu şekilde yerleştirecekler ama Ultron ile de bir bağlantı kurabilirler.

    • VivaLaVida Reply

     Inhuman’ı kesin Maximofflardan sokacaklar ama en büyük korkum Cap Marvel’i Inhuman olarak göstermeleri. Umarım öyle yapmazlar 🙂 Cap Marvel benim için ayrı birşey. Umarım Kreeleri falan görürüz o filmde.

  • dalvadorsali Reply

   zaten Thor’un Tony’e ”neye bulaştığını bilmiyorsun” tarzında bi çıkışı var. Bu da senin dediğin olayla paralel olabilir. Tony tekrardan projeyi başlatmış, ama sonucunun böyle olacağını düşünmemiş olabilir. İşin içinde Banner da vardır diye düşünüyordum başlarda ama sonradan Banner’lık pek birşey olmadığına kanaat getirdim, zira Tony de fragmanda ”the end of the path I started soon” diyor.. Iron Man fanatiği olarak bütün ihalenin Tony’e kalmasından korkuyorum.d

  • Berke Kadam Reply

   İlginç bir teori, fazlasıyla da mantıklı. Şimdiye kadar Avengers’ta Hank Pym’in olacağıyla ilgili bilgi gelmedi sanırım, ama izleyiciyi şaşırtmak için en önemlisi de Ant-Man filmine seyirci çekmek için yapılabilecek bir hamle.

  • VivaLaVida Reply

   Ultron projesi belki benlik konusu yüzünden de iptal olmuş olabilir. Benim bildiğim Stark Chitauri ordusuyla ilgilenmeden durmaz ki Ultron’un benliği de Chitauri sayesinde bulunabilir. Hatta Chitauriler düşman olduğu için gelişen Chitauri zekası -yani Ultron- insanları hala düşman olarak gördüğünden Ultron çıldırmış olabilir.

   • Chitauri askerlerinin topladıkları birtakım malzemeyle yapmaları çok mantıklı, cizgiromanda da zaten Pym, Dragon Man isimli bir yaratığı (yapay zeka) baz alarak yapıyor. Dragon Man FF yoluyla Fox’tadır herhalde o yüzden onun yerine Chitauri kullanırlar. Zaten Chitauri ordusu tam olarak canlı değildi. Ana gemi yok olunca onlar da olmüşlerdi/kendilerini kapatmislardi. “Kapatmışlardı” kısmı önemli çünkü Tony ve Bruce onun üzerinde calisirlarken tekrar aktif olmuş olabilir. Thor’da bundan bahsediyordu. Tamam, Stark bir makinist ve robotlardan anlıyor ama bir uzaylı formu üzerinde çalışmak, Jarvis’i ona adapte edip Avengers askerleri(!) üretmek yoluyla Ultron’un yaratılması onu bile aşar.

 2. Hawkeye’ın kış sahneleri flashback değil. Aynı yerde ilk fragmanda Bruce’un üstü yırtık yerde süründüğün ve kamera arkası videosunda ve yayınlanan ilk fotoğraflarda da Balck Widow’un da o yerde olduğunu gördük. Bir de Ultron’un Chiaturi’lerle bağlantısı olacak diyorlar ama bence de Ant-Man’le bir bağlantısı olacak ve filmin tanıtımlarında da Ultron için ”Tony’nin barış için programlanmış ama rafa kaldırılmış bir programı uyandırmasıyla”, diyor. Şu her ekip üyesi çin ayrı bir robot fikrin bana hala çok saçma geliyor ve gerçek çıkarsa şaşırırım açıkçası.

 3. Ultron’un Asgard ile bağlantısı olacağına ben de katılıyorum. Belki de Tony amca Hank Pym’in başarısız bulduğu bir şeyi Infinity Gem kullanarak düzelmiş olabilir. (Tony nereden IG bulur bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla Loki’nin asası hala Hydra’da. ) Thor’un bahsettiği “meddling with the things you don’t understand” muhabbeti de oradan geliyordur. (biliyorum çorba ettim bütün teoriyi.)

  • Ruşen Akman Reply

   Mind Gem o asadaydı değil mi? Şimdi bir yerlere varmaya başladık bence 😀 Tony Stark Scarlet ve Quicksilver’ı kurtardıklarında onu ele geçirmiş ve çıkmaz sokağa girmiş Ultron projesini tamamlamak için kullanmış olabilir. Tamamen desteksiz atıyorum tabii şu anda 🙂

  • VivaLaVida Reply

   Thor’un o muhabbeti bence Ultron’un zekasının Chitauri zekasından geliştirilmesi üzerine yapacağını düşünüyorum. Chitauri konusunu boş geçmezler bence 🙂 Bir de asa konusuna gelirsek büyük ihtimalle Wanda ve Pietro Inhuman güçlerini Terrigen Kristali yerine Loki’nin asasından alacak. Bana öyle geliyor. Ya da Terrigen Kristali ile gücü alınıp, Loki’nn asası ile beyinleri kontrol altına alınacak.

 4. Bildiğim kadariyla ultronun zirhi starkinkinden falan farkli bi maddeden tahminen thorun memleketinden bi maddeden belki thor bu sebeple bu cumleyi kuruyor olabilir. Bor diger tahminimde avengersin filmin basinda ultronu bir kez yenecegi ve onun geri donecegi yani banner in onun dönüşüne sasirmis olmasi da muhtemel. ayrica filmde gorecegimiz tek robot ultron degil bence yani ilk fragmanda gördüğümüz robot ultron zannedilmis bir robot olabilir zannedilmisten kastik ultronun diğer robotlari kontrol edebildiğini dusunuyorum. Yani bence aslinda ultron insanlara yardim etsin diye uretilen bir grup robottan biri sonra proje ultronunn amacini asmasiyla iptal edilir yokedildi sanilir geri doner banner sasirir.

  Ozetle ultronun hikayesinin i robot filmi gibi olacagini rivayet ediyorum

  • VivaLaVida Reply

   Sanıyorum ki Ultron v2 zırhını Klaw’dan bulacağı Vibranium ile yapacak. Yoksa Klaw’ın işi ne bu filmde? 🙂

 5. martian-mantar Reply

  meddling with the things you don’t understand muhabbetinin ultronla alakalı olduğunu düşünmüyoum ben açıkçası

  • Öncelikle bütün yorumları okudum uzun uzun anlatmak istediğim birçok şey var ama buraya sığmaz. Demek istediklerimin arasında en önemlisi Tony Stark’ın boğazını sıkan ve bilmediğin işlere bulaşıyorsun diyen kişi Thor değil Thor’un klonudur. Bunun bilinmediğini fark ettim ve ayrıca yukarıda aşırı derece de fazla yanlış bilgi var.

 6. Berkcan Zülfikar Reply

  burada bir sürü teori var madem, birleştirelim hepsini o zaman… Ultron’un Pym teknolojisi ile yapılma olasılığı en mantıklısı ama belki Asgard sihrine ihtiyac duyulmuş olabilir bir yerde, çünkü önceki filmlerden referans alınırsa Ultron diğer robotlardan çok daha karmaşık bir sisteme sahip. Yani kendi bilinci felan var eğer bilinç aktarımı olsaydı birileri çoktan yapardı. Muhtemelen ya bilinç aktarımında ya da bir bilinç yapımında bir Asgard olayı kullanılacaktır. Belki Loki’nin de parmağı olabilir burada artık o kadarı gizem kalsın. Ama kesinlikle dış yapısında en az vibranyum kadar sağlam bir madde var orası kesin..

 7. Raşit Kaya Reply

  Ultron’un Hank tarafından yapıldığına bende katılıyorum. Zamanında girişilmiş ancak başarısızlığa uğramış eski bir proje. Stark ve Banner’ın güçlerini birleştirip, günümüz teknolojik imkanları ile bu projeyi tamamladığını düşünüyorum ki bu yüzden Banner onu tanıyor. Ayrıca Ultron’un evrendeki olanca veri tabanına sızabildiğini düşünürsek tahminen kendisi için en dayanıklı zırh olarak Vibranium’u düşünecek ve onun çıkarıldığı Wakanda’ya gidecek falan o yüzden Black Panther bağlantılı çok sahne görüyoruz. Hatta Ultron, onu Claw aracılığıyla falan da ele geçirebilir. Kel kadın da çok konuşuldu ve onun bende Asgard bağlantılı olduğunu düşünmekteyim. Ek olarak Thor ve Hulk’ın erkenden saf dışı bırakılacağına dair da kesin bir görüşüm var. Scarlet’in küçümsendiğini söylemişsiniz, buna katılıyorum ancak asıl küçümsenen HYDRA, herifler yine unutturdu kendilerini, bence Ultron olayında bile payları olabilir.

 8. Atakan Berk Çelebi Reply

  Bakın ultimates 3 1. ve 2. bölüm. Scarlet Witch ve Quicksilver magneto’yu ve avengers’dan intikam almak için planlar kurup başarılı oluyorlardı. O seride ultron bilinçdışı olarak scarlet witch’e aşık idi… ultron’un saklandıgı yerde görev yapan birisi kontrol altına alındı ve ultron’un uyandırıldıgını dusunuyorum.

 9. Eren Özdemir Reply

  Hank Pym olayına katılıyorum.Öyle olursa gerçekten hem çizgiromana sadık kalmış hemde ellerindeki MCU evrenini çok güzel birleştirmiş olacaklar.Güney Afrika’da çekilen sahneler neden bir Wakanda olmasın diyorum aynı zamanda.

 10. aytacesmebasi Reply

  Thor ilk fragmanda bir sudan çıkıp haykırıyor, aynı su arkası dönük hanım ablamızın içine girdiği su olmasın

 11. Olmayabilir ama filmin sonu bence herkes tony stark’ın evinde ultronun canlanması ve bruce banner’in ultron demesi ile bitecek.En azından oraya yakın bir yerde biter.
  NOT:Bana cevap yazanlar lütfen nazik bir şekilde yazın.

 12. İbrahim Köz Reply

  [Yazı Next Avengers Heroes of Tomorrow ile ilgili spoiler içermektedir]

  Next Avengers Heroes of Tomorrow filminde Stark’ın Avengers ekibinin kopya robotlarını yaptığını görülüyor. Aynı hikayede ekipteki bir çok kahramanda Ultron yüzünden ölmüş onların çocuklarını da Stark kurtarmıştı ve konunun merkezinde Ultron vardı. Oradaki hikayeden çıkarımıma göre Ultron’u Tony yapmadı. Ucundan parmağı var gibi görülüyordu fakat eğer kendisi yapmış olsaydı ölen arkadaşlarının pişmanlığını daha çok yaşardı.

 13. Ismail Çıtırkı Reply

  film hakkında teori çok İronman 3 filminin en başında Tony ‘Bazen kendi şeytanlarımızı kendimiz yaratırız’ diyor bence tony, banner ve belki hank (kesin var demiyorum ) ultronu yaratıyorlar ve teseractın gücünü kullanıyorlar ama tony yapay zekanın tehlikeli olabileceğini düşündüğü için projeyi bırakıyor ama ultron bir şekilde tonynin zırhlarını ele geçiriyor ve kurtulup kendi ordusunu yaratıyor yaratma aşamasındada scarletten yardım alıyor.. scarlet ve quicksilverin ultronun tarafına nasıl geçeceği belirsiz ama Ultronun yaratılmasında tony ve bannerin parmağı kesin olacak asgardla bağlantısı teseractla sınırlı olabilir ve thorun tonye atarlanmasının sebebi bu bence ultronun scarletin gücünden faydalanacağı aşikar ve acaba diyorum dr.strange veya büyü gücüne sahip başka bir marvel karakteri bu filmde gözükebilirmi ?? vision da gözükebilir onunda gözükme ihtimali yüksek… ve filme büyük oranda scarlet şekil verecek… ama sağlam film olacağı kesin… ve thor için ragnoroka dair ipuçları içerebilir…

 14. Naçizane:

  Ultron tony start ın halt etmesi. Thor un bahsettiği şey ise “zeka-benlik yaratma” konusu. Stark iyi bir mühendis olsa da zırh yapmak hatta yardımcı robot yapmak başka bir şey bir benlik meydana getirmek başka… Thor bir ölümsüz olarak stark ın bulaştığı işin boyutunu çok daha iyi kavrayabiliyor.

  Stark ın bu filmdeki projesi işi civil war a götürecek proje bence. Avengers tipi androidler bir küresel polis teşkilatının parçası olabileceği gibi stark ın diğer avengers üyelerini gerektiğinde safdışı bırakavilmenin yollarını bulmak için inşa ettiği bir şeyler de olabilir. Hatta ultron bu projenin jarvis i bile olabilir. Theo un çekicidir nasıl çalıştığını sorgulaması dostluk kisvesindeki bir istihbarat çalışması bence. Hatta gördüğümüz gibi hulk Buster zırhını inşa etmiş bile. Tüm bunlar bana göre stark ın bir şeylere halihazırda hazırlandığını göstergesi.

  Banner ultron u tanıyor. Bir şekilde stark ın inşa ettiği şeyler hakkında bir miktar bilgisi var hatta stark bazı yerlerde Dr banner dan yardım almış olabilir.

  Orjinal devamlılık ultron kendini adamantium ile kaplamıştı. Ilk fragmanı da sıcak bir metaller banyo yaptığı görünüyor. Ben ce ultron burda kendini vibranium ile kaplayacak. Vibranium a ulaşmak için klaw a rüşvet verecek.

  flasback ler için pek bir şey söyleyemeyeceğim. Scarlet witch etkisi olabileceği gibi sadece flasback ler de olabilir. Witch ve quicksilver hydra nın elindedir. Ultron meselesinde hydra bit noktaya kadar etkili olabileceği gibi ultron un yarattığı karışıklık sırasında hydra da fırsatı görüp hareketlendi olabilir.

  Hulk zihin kontrolüne bağısıklıdır. Ben ziyadesiyle ile hulk ın hasta yahut gamma bombası türevi bir şeyle saldırıya uğramış gibi gördüm ama bu ihtimal zayıf. Hulk vs iron man karşılaşması için hulk ın bu özelliği esgeçilmiş olabilir.

  Ultron un orijini hakkında bir teorim de onun shield ın yapay zekası olması yönünde. Hydra bağı da bu şekilde daha açık olur.

  Stark yapısı, hydra icadı yahut asgari teknolojisi, ultron belli ki uzun zamandır var. Sürekli “there are no strings on me” vurgusu da bunu gösteriyor.

  Lakin marvel a güven olmaz. Mandarin in uydurma vir aktör olduğu ortaya çıktığından beri çok teori üretemiyorum 🙂

 15. İbrahim Köz Reply

  Thor’un “meddling with the things you don’t understand” sözünü söylemesi olayın bir şekilde asgard ile bağlantısını güçlendiriyor. Thor bir bilim adamı ve dünyalı değil. Kalkıpta hem bilimadamı hemde bir dünyalı olan Stark’a dünyadaki işlerle ilgili ukalalık taslayamaz. Bu da Stark’ın Asgard’la ilgili bazı şeylere burnunu soktuğunu gösteriyor olabilir

 16. keş MekeŞ Reply

  Bence ultronu thonos yonetiyor olabilir.fragmanda bi ara onun lokiye verdigi mizragi vardi ultron enerjini ondan aliyor olabilir.teseract küpü filminde yine adindan söz.ettirebilir 🙂

 17. eskiden oturup komplo teorileri okurdum şimdi geek’teki yazıları ve yorumlarını okuyorum , yemin ediyorum aynı tadı veriyor hatta daha keyifli , özellikle marvel teorisyenleri diye bir bölüm açılmalı geek’e , oturup teoriler üretmeliler devamlı … bi dakika , zaten yapılıyor bu , özel departmana gerek yok sanırım

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.