Marvel’ın yarattığı rüzgarın peşinde “benim de sinematik evrenim olacak” diye koşanlardan herhalde en abesle iştigali bana Transformers gibi geliyor. Yahu oyuncaktı bu! Oyuncak! Oyuncaklar satsın diye bir çizgi film çıkarttılar, çizgi film ne olduğunu biliyordu ve eğlenceliydi belki, ama hâlâ temeli oyuncak yahu bunun? Yani Allah aşkına sevgili Hasbro, bir tanecik Paramount, oyuncaktan evren mi yaratılır?

Qwizards_-_Transformers_Summer_Edition_2014

Ama yaratmayı deneyecekler işte. Bu konu için de bildiğiniz gibi bir “beyin takımı” oluşturdular. Başında Akiva Goldsman’ın duracağı bu ekibin içerisinde Ant-Man’in karışık çorbasında tuzu bulunmuş Andrew Barrer ve Gabriel Ferrari, The Walking Dead’in yaratıcısı Robert Kirkman, Iron Man’den gelen Art Marcum ve Matt Holloway, Pacific Rim 2’yi de yazmış olan Zak Penn ve Lost’tan Jeff Pinkner var. Slashfilm’de gördüğümüz dedikoduya göre, buraya bir de kadın yazar arıyormuş Paramount.

Peki ne yapacaklar bunca zeki, çakmak çakmak, pırıl pırıl yazar? Harıl harıl spin-off fikri arayacaklar. Yalnız onlar çok da boşa aramasınlar, Hasbro’nun CEO’su Brian Goldner ilk fikri bulmuş gibi gözüküyor. Küresel Tüketici Konferansında deneyimli CEO, Bumblebee’nin çocuklar tarafından çok sevilen bir karakter olduğunu, bu sarı Camaro’nun etrafında dönen hikayeler anlatılabileceğini dile getirdi.

transformers_3_bumblebee-wide

Bir ara Cybertron lafları falan dönüyordu, hesapta orijine inilecekti… Goldner’ın bunlardan söz etmemiş olması pek bir acayip. Bu bende Bumblebee filmi için ciddi bir fikrin var olduğu izlenimini bıraktı. Peki iyi olur mu? Şaka mı yapıyorsunuz? Transformers filmlerinin iyi olmak gibi herhangi bir dertleri olmadı bugüne kadar, bu saatten sonra mı olacak? Çıkar, millet yine “patlasın arabalar” diye mısırıyla beraber gider, gişeyi kırar, geri döner. Daha ne olacak?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

3 Comments

  1. Mehmetcan Yapar Reply

    Normalde aksiyon filmlerini”Beyni kapat, senaryoyu boş ver, görselliğe odaklan.” tarzı bir havada izliyorum ve fena da olmuyorlar. Ama Transformers’ta o da olmuyor. Ne olduğunu bir türlü anlamadığım onlarca dövüş sahnesi var. Tek beğendiğim yanı Optimus Prime’ı Peter Cullen’ın seslendirmesi.

  2. Yunus Emre Reply

    İlk üç filmin hikayesini nedense beğenmiştim. Yani ne bileyim Sam Witwicky adında hiperaktif ve sinir krizi geçirebilen bi gencin başından geçen uzaylı macerası beni çekmişti. Gakat 4. film ne kardeşim? Sadece görsel şölen.. Hikaye sıfır. Ama anlam veremediğim biçimde izlenmiş. Trasnformers 5’Ten pek umutlu değilim zaten Megan Fox ve Shia LaBeouf gibi küçüklüğümüzde tanıyıp ısındığımız karakterleri aniden çıkartmak ancak Michael Bay’in yapabileceği iş. 2016’da vizyona girecek filmin 2017’ye ertelenmesi de gayet hoş olmuş. Gerçi önümüzde 5 yıl Marvel evreni filmleri sanırım sevdiğimiz eski filmlerin saçma ve gereksiz filmlerini bastıracak gibi görünüyor…

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.