League of Legends turnuva ve maç yorumlarımıza, Avrupa LCS yaz ligiyle devam ediyoruz!

 

1. Origen – H2K

01 Origen vs. H2K

Günün ilk maçı, 1. gün bize güzel oyunlar izleten iki takım Origen ve H2K arasında başladı. Maçın başında iki takımdan da koridor değişimi gördük ve alt koridor ikililerini üst koridorda izledik. Oyunun ilk dakikalarında H2K’den erken diyebileceğimiz bir baskın izledik ve bu baskından sonuç alınamadı. H2K’in bu hamlesini gören Gragas ise orta koridora ikinci baskınını gerçekleştirerek daha önce sıçramasını aldıkları Kassadin skorunu takımına kazandırdı. Henüz 6. seviyeye ulaşmadan koridorda rahatsız edilmesi gereken Kassadin’e baskı, yerinde ve güzel bir hareketti.

Evelynn ve Gragas’ın bu oyunda koridorları bir türlü rahat bırakmadığını izledik. Dakika 7’ye doğru Evelynn bir baskın daha gerçekleştirdi ve biraz ileride yakalanan Rumble’ı iki sıçrama harcayarak da olsa almayı başardılar. Fakat hemen ardından Rumble üst koridora çıkarak tek başına bir Sivir yakaladı ve güzel bir ultiyle bu skoru almayı başardı. Aynı sırada ormandaki görüş üstünlüğünü sağlayıp rakibin mavi güçlendirmesini çalan OG, rakip takımın 4 kişi kalmasından yararlanarak oyunun ilk ejderhasını almayı başardı.

Bu oyunda da H2K’den olukça agresif hareketler izledik. Alt koridorda kule altındaki minyonlarını temizleyen Annie – Vayne ikilisine agresif bir Sivir ultisi ile 3 kişi saldırdı fakat Annie’yi kolaylıkla almayı başaran H2K kuleden o kadar hasar yedi ki Vayne de böylelikle Evelynn skorunu almış oldu. Soaz bu oyunda adeta kendisine gelen eleştirilere cevap verir gibi oynadı. Alt koridorda OG harika bir takım oyunu sergiledi ve Rumble müthiş bir zamanlamayla koridora ışınlanarak ultisini iki kişiye isabet ettirmeyi başardı ve Vayne buradan 2 skor çıkardı. Fakat deyim yerindeyse biraz “açlık” yapan Rumble, kule altında rakibine de bir skor verdi.

Dakika 17 civarında üst koridora 3 kişilik bir baskından gerçekleştirip skor almayı başaran OG ekibine aynı şekilde cevap veriliyor ve orta koridoda LeBlanc’ın düştüğünü görüyoruz. Bunun üzerine adeta intikam almaya gelen OG ekibi de orta koridordan bir skor çıkarıp kulesini kaptırmamış oluyor. Dakika 20’de OG üst koridora yaptığı baskınla kule altından tam 3 skor çıkarıyor ve ancak herkes öldükten sonra yardıma koşan Sivir’e müthiş bir Rumble ultisi isabet ediyor. OG bu savaştan skor vermeyip 4 skor alarak önde çıkan taraf oluyor.

OG ekibi Maokai’nin bu maçta tank olmasına adeta izin vermedi diyebiliriz. Durum böyle olunca H2K ekibini koruyabilecek kimse de kalmamış oldu ve yine güzel bir baskınla alt koridordan Maokai’ye rağmen 3 skor almayı başaran OG 22 dakikada ejderhasını üçlemeyi başardı. Bu dakikadan sonra elindeki 5 skor ile rahatlıkla bir tankı eritebilecek Vayne ve yine 5 skorla göz açıp kapayıncaya kadar rakip taşıyıcıyı aradan çıkarabilecek LeBlanc’a karşı durmak hiç kolay olmayacak gibi görünüyordu.

Dakika 25’de oyundaki ilk baron görevinin OG’ye gittiğini görüyoruz ve H2K bu kadar gerideyken herhangi bir savaşa girmek istemiyor. Aldıkları baronun ardından OG ekibi oyalanmadan orta koridor inhibitör kulesine yöneliyor fakat burada bir savaş isteyen H2K ekibi müthiş bir Annie ultisi ile karşılaşıyor. Bununla birlikte savaştan 3 skor almayı başaran OG rahatlıkla oyunu bitiren taraf oluyor.

Origen: Rumble, Gragas, LeBlanc Vayne, Annie

H2K: Maokai, Evelynn, Kassadin, Sivir, Janna

Skor: OG 20 – 5 H2K

 

2. Giants – Copenhagen Wolves

02 Giants vs Wolves

Günün ikinci maçı Giants ve Copenhagen Wolves arasında oynandı. Oyun başından itibaren Giants’ın agresif oyunu, bir çok hata yapmalarına ve skor vermelerine neden oldu. Buna rağmen global görev ve kule bakımından hep üstün kalmayı bildiler. Oyunun 5. dakikasında alışkın olduğumuz gibi iki takım birer alt koridor ve üst koridor kulesi yıkmayı başardı. Hemen ardından Giants ejderhayı alarak alt koridor kulesinin altındaki minyonları ittirmeye başladı. Bu pozisyonda CW yanlış bir kararla alt koridora baskın yaparak kule altında adeta eriyip gitti ve Kalista’ya 3 skor verdi.

Dakika 10’da orta koridor kulesini isteyen GIA yine agresif oyunlarının kurbanı oldu ve Azir’in ultisiyle kule altında kalan GIA 2 skoru CW’a verdi. Aldıkları skorları global göreve dönüştürme konusunda sıkıntı yaşayan CW, bir ejderi daha GIA ekibine kaptırdı.

Oyun ortalarına doğru GIA ekibi kule altında savaş çıkarma alışkanlığından vazgeçmedi. Oyun boyunca sürekli başarısız ultileri ile arada kalıp ölmekten bıkmayan Jarvan, yine kule altına girdi ve GIA ekibi Urgot’un yerinde ultisiyle 2 skoru rakibine kaybetti.

Bunu takiben, CW ekibi ormanda ve koridorda tek başına yakalanan GIA üyelerinin hatalarını fırsat bilerek skorları topladıktan sonra 25. dakikada ejderhaya yöneliyor. Ejderhayı vermek istemeyen GIA ekibinin başlattığı savaşla, CW ejderhayı bırakıp adeta kill peşinde koşuyor. GIA ise bu hatayı affetmeyip dördüncü ejderhalarını almayı başarıyor.

Dakika 34’de baron almak isteyen CW ekibi GIA’a yakalanıyor. Fakat ne yazık ki baronu aldıktan sonra Mega Gnar’ın muhteşem oyunuyla duvara çarptığı CW, Kalista’ya 3 skor vererek katliam yaşıyor. Girdikleri tüm takım savaşlarından önde çıkmayı başaran GIA 38. dakikada alt koridor inhibitör kulesini zorluyor. CW ekibi buna güzel bir Azir ultisiyle 4 kişiyi birden kule altına sürükleyerek cevap veriyor. Fakat kolayca kule altından çıkan GIA yine Mega Gnar’ın harika ultisi ile rakibini duvara yapıştırarak skorları topluyor. Ardından 4’te 4 yapan bir Kalista izliyoruz. Bu katliamın arından Kalista ve Morgana ikilisi oyunu rahatlıkla bitiriyor.

Giants: Gnar, Jarvan, Xerath, Kalista, Morgana

Copenhagen Wolves: Rumble, Gragas,Azir, Urgot, Nautilus.

Skor: GIA 20-19 CW

1 2
Author

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.