Belli bir süredir YouTube dünyasında varlığımızı sürdürüyoruz. Kanalı küçük skeçler ve parodi videolarıyla açalı aşağı yukarı üç sene oldu. Bu üç sene içerisinde Geekyapar YouTube kanalının belirli bir markası, bir mührü oluştu malumunuz. Bu mühür de, birkaç hoşsohbet insanın bir araya gelip geyik kıtlatması üzerine. Kamera açılıyor, konu seçiliyor, şenlikli sohbet ediliyor.

Eğer bizim Geek Muhabbeti’ni severek izliyor, çıldırarak coşuyorsanız –ki buralardaysanız coşuyorsunuzdur diye tahmin ediyoruz– o zaman sizlerle Geek Muhabbeti’nin uzaktan kuzenini tanıştırmaktan kıvanç duyuyoruz: TV Kepçesi. EducatedEar ekibinden, Red Letter Media’ya sevgi ve hürmetlerle, tüm arkeologlara ve aerobik hocalarına saygıyla.

Opsfor Creative ekibi kanalı yeni açtı, program da ilk ayakları. Gidin bir bakın, abone olun beğenirseniz. Temelde format çok basit ve epey de keyifli aslında. Eski VHS kasetleri rastgele açıp, izleyip, hem anında reaksiyon veriyorlar, hem de sonrasında salim kafayla yorumlama yapıyorlar. Edilen muhabbetler bir podcast tadını da çok tatlış yakalıyor.

Yalnız tabii ki muhabbetin yıldızı VHS kasetler. Gerçekten Türkiye sinemasında geçmişte nasıl muhteşemliklerin icra edildiğini kestirmek çok zor. Akdeniz Güneşi gibi bir şey mesela, insanın gerçekten böyle bir şeyin çekildiğine inanası gelmiyor. Ne düşünülüyordu? Ne geçiyordu insanların aklından? İşte bu tip soruları ve muhabbeti var TV Kepçesi’nin. İzleyin, ekibe de bizden yorumlarda selam söyleyin!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.