Şurada sizinle paylaştığımız fragmanlarda, Frank Castle’ın son Defenders videosunun tam da bitiş sahnesinde görüldüğünden bahsetmiştik. Punisher’ın çekimleri bitmiş ve gelmesi için heyecanla beklediğimiz Netflix dizisi için internete henüz düşmeyen bir fragman yayınlamış San Diego Comic-Con etkinliğinde. Comicbook.com yazarlarının bizzat orada bulunup bunu paylaşma şansı olduklarından dolayı, bu gösterilen fragmanı bir güzel betimlemişler ve biz geek alemi de bundan eksik kalmayalım diye bir güzel anlatıvermişler sitelerinde.

Bu arada bu da yeni moda oldu ha, fragmanı internete vermeyip vermeyip betimlenişinin paylaşılmasına tamam diyorlar. Yahu koysanıza video olarak, izleyelim biz de. Hayranlar arası ayrımcılığa gerek yok!

Neyse, biz de siz mahrum kalmayın diye kaynak olarak onları ele alıp, o betimlenişin Türkçe’ye çevirelim dedik, şöyle de bıraktık:

Jon-Bernthal-as-the-Punisher-in-Daredevil-Season-2-Episode-13

Frank gitar çaldığı sırada çocuğuyla gözüküyor. Frank’in tek başına olduğu, sinirlendiği, bir duvara karşı oturduğu ve gitar çaldığı sahneler arasında kısa geçişler yaşanıyor.

Alabama yolunda, klasik Punisher tişörtüyle araba kullanıyor. İki motorsikletli adamı vuruyor, üzerlerinden geçiyor ve arkasında kan izleri bırakıyor.

Meksika’da bir grup adam bir partiye dahil oluyor ve bağırıyor. Frank’in silahı, çok uzaktan onlara yöneltilmiş. Menziline adamlardan birini alıyor. Silahı ateşliyor, uzun bir gecikme oluyor, kurşun adamın kafasından geçip gidiyor. Frank bu atışı Texas, El Paso’dan gerçekleştiriyor.

Zengin bir adam New York’taki dairesinde banyoya giriyor. Frank hızla daireye dalıyor ve adamı pataklıyor. Adam Punisher’a, herkesin öldüğünü söyleyerek durması için yalvarıyor. Onu öldürmenin Frank’e ailesini geri getirmeyeceğini söylüyor. Frank kabul ediyor ama adamı yine de boğarak öldürüyor. Sonra da kapüşonunun fermuarını çekerek banyodan çıkıyor.

5723692729498

Daha giriş sahnesinden kısa kısa kesilmiş ve bir araya getirilerek Frank’in ruh halini yansıtmayı iyi başarmış bir fragman gibi duruyor, gelen betimlemeye bakacak olursak. Bunun yanında Meksika’da bir hayli yoğun işi olacak olan Frank Castle’ın, Punisher oluşunun hakkını vererek kimsenin yalvarışına kanmadığını görmek tam da beklediğimiz şey. Fragmanın ise “havalı adamlar arkalarındaki patlamaya bakmazlar” tadında bir sahneyle kapanması kulağa güzel geliyor. Üstelik Netflix dizilerinden alıştığımız sert ve karanlık atmosferin, hiç acımadan ezilen ve kan izleriyle Frank’in ardında yitip giden adamların sahnesinden de anlayacağımız gibi, kendinden hiç ödün vermeyeceğinden neredeyse eminiz. Şimdilik, set görüntülerinde gördüğümüz Karen Page karakteri için bir şeyler gösterilmemiş olmasına bir hayli meraklandığımızı da ekleyip, bu haberi burada sonlandıralım. Umarız bu Comic-Con etkinliği bitene kadar fragmanı bir şekilde de izlemiş oluruz. Artık kendileri resmi olarak mı yayınlarlar yoksa bazı hayranlar risk alıp hayatlarını bu uğurda feda mı eder bilemiyoruz ama, bize de iki bir şey koklatın be. Yazıktır günahtır valla.

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.