Hafta başından beridir yaşanan DC curcunası sebebiyle belki aklınızdan çıkmış olabilir ama Matt Reeves tarafından çekilen The Batman filmi için hem devam filminin adı The Batman – Part II olarak belirlendi hem de 3 Ekim 2025 gibi net bir tarih verildi. Aynı zamanda tabii o film gelmeden önce ilk filmde tanıştığımız Colin Farrell tarafından canlandırılan Penguin için HBO Max tarafına bir dizi gelecek. Variety ile ödül sezonu başlığı altında görüşen Farrell, dizi hakkındaki bazı soruları da yanıtladı.

Sekiz bölüm şeklinde olacak. Falcone’nin ölümünden oluşan güç boşluğunda Penguin’in yükselişine odaklanacak. Matt Reeves şöyle düşündü, Penguin dizisinin The Batman filminin sonundan bir hafta sonraki zaman diliminde başlaması. Sonrasında, bu işe yararsa, gidişat yeterince ilginç olursa ve seyirci ilgi gösterirse, işimizi düzgün yaparsak; ikinci filme geçip Penguin karakterini de orada bu dizinin sonundaki hâlinden itibaren görmemiz.

Valla bu proje duyurulduğu günden beridir acayip gereksiz geliyor bana, hatta iptal olan Gotham Polis Departmanı dizisi bile daha ilginç olabilirdi. Bazı Batman kötülerini kariyerlerinin başlarında bu Batverse tarafından görmemizle filan. Ya da Catwoman dizisi de güzel olurdu bunun yerine. Zaten ben The Batman filmini de çok başarılı bulmadım, hevesimin olmamasının sebeplerinden biri de bu olabilir. Diğer yandan Disney+ ve Netflix tarafından da olan, tutan işlerin platforma içerik dolsun diye artık spin-off’lardan bile kusturacak kadar sömürülmesi sinirimi bozuyor. Evet, size sesleniyorum Agatha: Coven of Chaos ve Echo!

Penguin dizisi sizce mantıklı bir proje mi? Colin Farrell rolde iyi iş çıkardı mı The Batman filminde? İkinci filmde hangi kötüyü görmek istiyorsunuz? Aklınıza gelen başka spin-off fikri var mı evrene dair? Görüşlerinizi sade bir biçimde ve suyunu çıkarmadan yorumlara yollayın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.