Artık oyun sektörü çok belirli bir mantıkla çalışıyor, bunu yadsımanın bir alemi yok. Başarılı oyunlara illa ki devam oyunları hep geliyordu ve hep de gelmeye devam edecek. Fakat artık oyun firmaları için başarı seviyesi, oyunları ne kadar sıklıkla çıkarabilecekleri ile ölçülüyor. Büyük firmalar için, artık en tepede şöyle bir ayrım var: İki senede bir yenisi çıkan oyunlar ve onun bir üst rütbesi, senelik seriler. Öyle gözüküyor ki Ubisoft, Far Cry serisini ikinci mevkiye yükseltmiş.

1400170554-fc4-packshot-standard-generic-2d

Far Cry 3’ün başarısı sadece finanssal değil, aynı zamanda eleştirel ve oyuncu tepkisi bakımından da yüksek seviyede olduğu için kimse şikayetçi değil elbet. Hem de anladığımız kadarıyla Far Cry 4 kendisine model olarak Far Cry 3’ü belirleyecek. PC, PS3, PS4, Xbox One ve Xbox 360 için, 20 Kasım’da piyasaya sürülen oyunun resmi basın bülteni aşağıda:

“Ubisoft, bugün Far Cry 4’ü duyuruyor: Açık dünyada geçen, gelmiş geçmiş en geniş ve çekici Far Cry tecrübesini yaratan yeni FPS oyunu. Far Cry 4 Kuzey Amerika’da 18, Avrupa’da 20 Kasım’da, PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360 ve PC için piyasada olacak.

Far Cry 4’ün geliştirme sürecinin başını Ubisoft Montreal çekecek. Katkıda bulunanlar ise Red Storm, Ubisoft Toronto, Ubisoft Shanghai ve Ubisoft Kiev olacaklar. 

Far Cry 4’te oyuncular kendilerini Kyrat’ta bulacaklar. Himalayalar’ın nefes kesici, tehlikeli ve vahşi bu bölgesinde, despot bir kralın rejimi altında; geniş bir silah, araç ve hayvan yelpazesinden faydalanarak oyuncular egzotik açık dünyada kendi hikayelerini yazacaklar.

Oyunun yapımcısı Dan Hay, “Far Cry 3’ün başarısından sonra seriyi bir sonraki seviyeyet aşımak, oyuncuları şaşırtacak bir oyun yapmak ve hayranların beklentisini aşmak istedik. Eşsiz arka plana bakarak Far Cry 4’ün bir FPS olarak aradan sıyrılacağını hissediyor ve daha fazlasını açıklamak için sabırsızlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Far Cry 4’e özel bir ilk bakış yapmak isteyen hayranlar, Ubisoft’un E3 konferansına göz atabilirler.”

Bize sorarsanız, Far Cry serisi, kendisine Final Fantasy / Zelda / Assassin’s Creed serileri gibi bir formül belirlediği için, 20. oyunu çıksa da çok can sıkmayacak bir konuma sahip. Seri içerisinde bazı sabitler var (tropik/egzotik bir mekân örneğin) ama ilk üç oyun birbirinden yeterince farklıydı, bu da taze kalmasına sebep oldu. Far Cry 4’ü de merakla bekliyoruz. Siz ne dersiniz, heyecan var mı?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.