Netflix’in orijinal dizi atılımları içerisinde pek çok enteresan iş var, ama gerçekten hiçbiri Unbreakable Kimmy Schmidt kadar garip değil. Dünyadaki tüm samimiyetlere sığınarak söylüyorum, gerçek aktörlerle oynanması ve gerçek dünyada geçiyor olmasına rağmen Unbrekable Kimmy Schmidt nesnel olarak Bojack Horseman‘dan garip geliyor bana. Ve dolaylı olarak da, sanki izlemesi biraz daha zor. Ama elbette, tüm bunlar yüzünden fanatiği olması da daha kolay.

Siz de dizinin koyu fanatikleri arasında yer alıyorsanız, buyurun, yeni sezonun resmi fragmanını kıvanç ve mutluluk içerisinde sizle paylaşmak isteriz. İlk sezonda, yeraltında bir delikte dünyanın sona erdiğini düşünerek on beş yıl geçirmiş olan Kimmy’ciğimiz dış dünyayla karşılaşıyor ve aklı başından uçuyordu. Sonra ikinci sezonda, o başından uçan aklını inceledik biraz. Şimdi de hayırlısıyla küçük kızımızı üniversiteye yolluyoruz.

https://youtu.be/WwiVPkwY2ZE

Ki burada da yeri gelmişken, Kimmy Schmidt’i nesnel olarak Netflix’in en garip dizisi yaptığına inandığım şeye de bir değinmek istiyorum: Dizinin sıradanlığa yaklaşımı çok tutarsız. Bir yandan, “bu sefer de üniversiteye gidiyor” şekli, neredeyse Polis Akademisi devam filmi tadında bir konuyla bütün sezon tanıtıyorlar gördüğünüz gibi. İlk sezonda da “Kimmy telefonlara şaşırıyor tandansında şakalar vardı. Bunlar çok sıradan ve olağan, ama anormal olan şey bunların hepsini sıradışı ve olağanüstü karakterlerin yapıyor olması. Dizide iki ayak üzerinde duran hiç kimse “normal” değil, olmaya yaklaşmıyor bile.

E dizi de bunu biraz kasten yaptığını üçüncü sezon fragmanında göze sokmuş, fark edeceksiniz. Otantik ol, sürekli ol diye vurguyu yapmışlar. E bu vurgu da güzel kılıyor elbette dizinin tutarsızlığını. Bakalım üçüncü sezonda nerelere gideceğiz? Tina Fey, Jon Hamm, Fred Armisen, Anna Camp, Tina Fey ve Amy Sedaris konuk oyuncu olarak geri dönecekler, onların haricinde yeni sezonun Laura Dern, Ray Liotta ve Maya Rudolph gibi sürprizleri de var. Bakalım, nasıl olacak?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.