Genelde hiçbir dizi ya da film serisi, iptal edileceğini düşünerek başlamaz yayın hayatına. Fakat bu, böyle bir ihtimalin her zaman masada olduğu gerçeğini değiştirmez. Hatta istatistiksel olarak zannediyorum ki ilk sezonundan iptal edilen dizi sayısı, devam etmesine karar verilen dizi sayısından daha fazladır. Ama işte en başta söylediğimiz gibi, kimse bunun kendi başına geleceğini düşünmez. Bugün de büyük hayaller ile yayın hayatına başlayan ama hem yapımcıları hem de biz izleyicileri tatmin edemeyen Jupiter’s Legacy, kendi iptal haberi ile uyandı güne. Hem de daha kırkı çıkmadan yeni bir dizi haberi ile birlikte!

Jupiter’s Legacy hakkında şimdiye kadar uzun uzun konuştuk; dizinin sorunlarını, yapmaya çalışıp yapamadığı şeyleri anlattık. Fakat bu yazı için kısa bir özet geçmemiz gerekirse Jupiter’s Legacy, uyarlandığı çizgi romanlarda işlenen konuları biraz daha açmak istemiş ama bunu yaparken ne yazık ki eline yüzüne bulaştırmış bir diziydi. Her ne kadar yaşlanmış ve yorgun süper kahraman konsepti bizim açımızdan oldukça ilgi çekici olsa da ne yazık ki dizinin hem diyalogları hem de olay örgüsü sıkıcı olmaktan öteye gidemiyordu. Biz de daha yüzlerce kez gördüğümüz aile dramlarından birinin, uçan insanların içerisinde bulunduğu versiyonunu izlemiş olduk.

Netflix yapımcıları da bizimle aynı şeyleri görmüş olacak ki diziyi ilk sezonunun ardından sona erdirdiğini açıkladı. Henüz çizgi romanlardaki hikâye ufaktan bile olsa başlayamayan dizi ne yazık ki çok erken iptal edildi. Öte yandan dizinin uyarlandığı çizgi romanın yazarı Mark Millar, dizinin uyarlanmasında emeği geçen insanlara teşekkür ederken bir yandan da yeni planını açıkladı. Jupiter’s Legacy ile aynı evrende geçen ama kötü adamların hayatlarına odaklanacak “Supercrooks” isimli bir animasyon dizisi yapacaklarını duyuran yazar ayrıca bundan dolayı da çok heyecanlı olduğunu dile getirdi. Tabii, biz bu yeni diziden de o kadar emin değiliz.

Yani açıkçası süper kötüleri anlatan bir animasyon dizisi kulağa hoş geliyor ama biz Jupiter’s Legacy evrenini henüz tanımadık ya da tanısak da sevmedik. Dolayısıyla bu evrende geçen diğer hikâyeleri de öyle ahım şahım merak etmiyoruz. Fakat Mark abimiz heyecanlı olduğunu falan söylüyor, onun hatırına biz de heyecanlanabiliriz. Hele bir gelsin de en azından izleriz.

Böylece bir dizinin daha sonunu gördük diyebiliriz sevgili geekler? Siz nasıl buldunuz bu iptal edilme kararını? Sizce yerinde mi yoksa erken verilmiş bir karar mı?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.