Sony’nin anlam ve önem olarak hiçbir yere oturtamadığımız solo Venom filmini hatırlıyor musunuz? Pepperidge Farm hatırlıyor. An itibariyle MCU’da fink atmakta olan Tom Holland Spider-Man’iyle ve onun uzantısı olarak MCU ile hiçbir alakası olmayacak, önceki Spidey filmlerine de bağlanmayacak, tamamen kendi ayakları üzerinde durmaya çalışacak olan filmimiz için esas kız belli oldu. Müsaadenizle takdim etmek isteriz: Michelle Williams.

Michelle Williams, tanımayanlarınız için Hollywood’da uzun süredir faaliyet gösteren bir aktris, ancak hiçbir zaman büyük filmlerin oyuncusu olmadı. En azından gişe hasılatı manasında bir büyüklük değildi Williams’ın kovaladığı. Çıkış yaptığı yıla –ve sonraki zamanlara– damga vurmuş Brokeback Mountain, My Week with Marilyn, Blue Valentine gibi pek çok filmde rol aldı ve bu filmlerdeki performansıyla ödüller, adaylıklar topladı. Blockbuster dünyasıyla tek flörtü Oz the Great and the Powerful‘du muhtemelen. Şimdi de Venom ile ikinci raunda çıkacak.

venom_movie_spin-off

Williams’ın kadroya gelmesi ortaya ilginç bir dinamik çıkartıyor elbette. Williams sahneyi başrolü oynayacak Tom Hardy ve filme katılacağı söylenen Riz Ahmed ile paylaşacak. Bu üç oyuncu da bildiğimiz “jön” statüsünde insanlar değiller. Hardy kariyerinin yarısını suratının gözükmediği filmlerin sırtında inşa etti, Ahmed zaten bir karakter oyuncusuydu, Williams da ödül filmleri kovaladı hep. Film bu yıldızları çektiyse, onlara sağlam bir hikaye sunmuş olmalı. Yoksa sadece parayla getirebileceğiniz oyuncular değiller bunlar.

İşin içerisinde Sony olunca insan durumun vizyon içerdiğine inanmakta güçlük çekiyor elbette, ancak yinelemekte fayda var: Şu ismi geçen üç aktör gerçekten de dünyanın parasını teklif etsen inanmadıkları projeye evet demezler, demek zorunda da değiller. Ya hepsinin aynı anda kredi borcu falan birikti, ya da gerçekten de söz etmeye ve heyecan yapmaya değer bir proje sunuldu onlara. O proje bize nasıl gelecek, orasını ise bekleyip göreceğiz. Sizin yorumlarınız neler?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.