Gün geçmiyor sevgili geekler. Gün geçmiyor. Ben kendi kendim evde otururken, iş yaparken, video çekerken bir anda üzerime bir kara bulut huzmesinin çökmediği gün geçmiyor. İçimden bembeyaz tablet-kolu alıp, televizyonun karşısına geçip, heyecanlı anonsuçunun “SUPPASMASHBRADESU” minvali bir şey bağırmasını dinlemek istemediğim gün geçmiyor. Xenoblade’leri, Mario Kart’ları, Zelda’ları merak etmediğim gün geçmiyor. Nintendo’nun Türkiye’de olmayışına lanet etmediğim gün geçmiyor.

Bakın, duruma aşina değilseniz, gerçekten açıklamayı isterim. Başlığa haybeden, mübalağa bir laf atmadık. Ortada Super Smash Bros. diye bir oyun var. Bu oyun, 2014’ün sonunda sürüldü piyasaya. Yıllar sonra en sonunda şirkete internet bağlatan Nintendo, oyunu DLC’lerle besledi. Bu bir oyunlar arası dövüş oyunu. Eskiden sadece Nintendo oyunlarından karakterler baş gösteriyordu. Bu sonra değişti. An itibariyle oyunda Ryu vs. Pac-Man vs. Mega Man vs. Pikachu şeklinde bir kavga düzenleyebiliyorsunuz.

Bir de ortada Final Fantasy VII diye bir oyun var. Çok uzun hikayedir, yüzeysel geçeyim: Yıllarca Nintendo platformlarına çıkan Final Fantasy serisinin, gemiyi terk ederek PS1’e özel çıkarttığı bu oyun, video oyunlar tarihinde en büyük kırılma noktasını temsil eder. Nintendo’nun temsil ettiği “çocuksu eğlence” bırakılmış, “yetişkin hikaye anlatımlarına” geçilmiştir. Final Fantasy VII, ağlatan, iç buran, karın burkan bir oyundur. Cloud Strife da onun ana karakteridir. Efsanedir.

İşte şimdi, o Super Smash Bros.’a, bu Cloud Strife oynanabilir bir karakter olarak ekleniyor. Yani, bu saatten sonra “acaba Street Fighter’dan Ryu, Cloud’ı döver mi?” gibi, yok efendime söyleyeyim, “Mario Cloud’a bir tane patlatsa ne olur?” gibi, ne bileyim “Pac-Man waka waka diye Cloud’un kafasına inse nasıl olur?” benzeri soruların bir cevabı olacak. Yani ben buna ne diyeyim? Ne yapayım, nerelere gideyim? Ya el insaf. Ayıp. Yazık. Bir Allah’ın kulu getirsin şu Nintendo’yu Türkiye’ye ya. Bakın burada geekler videoyu izliyor, Cloud’la Ryu vuruşuyor, kapışıyor. O geek aklından geçiriyor, “benim de bir Wii U’m olsa” diyor, “ben de Smash Bros oynasam” diyor. “Nintendo’yu Türkiye’ye niye getirmiyorsunuz” diyor. “Bizde niye yok” diyor!! Niye!!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.