1483439_480319448739601_1953493864_n

History Channel‘ın hiç beklemediğimiz anda ortaya çıkıp bizi şaşırtan kanlı bıçaklı dizisi Vikings, 27 Şubat‘ta geri dönecek. Şekil sakallı dedebeyler uzun gemileri ve deri pantolonları ile bu sezonda da bacılara sarkıntılık edecekler mi, göreceğiz. O arada ilk sezonun en tatlı dövüş sahnelerini size bir hatırlatalım da, hep beraber gaza gelelim dedik.

(Vikings’in ilk sezonunu izlemediyseniz, sizi de biraz imrendirelim…)

O boynuzu yerine bırakın ve videolardan devam edin!

#5 – Başlar Başlamaz Ne Oluyor Dedik!

Daha ilk sahnelerinde Vikings, “Burası er meydanı kardeş, belgesel falan sanacak olanlara kapak olsun” diye çıkıyor ortaya.

 

#4 – Viking Bacı Deri Pantolonluya Ne Yaparmış Gördük!

İlk sahnelerden sonra “Haa tamam, belli ki kavgalı olacak dizi” diye kabullenmiştik ama, Ragnar’ın hanımı Lagertha dozajı yükseltti, eve dalan sütçüleri öyle bir kovaladı ki!

 

#3 – Kumlu Britonlar vs. Kalkanlar Seyahat!

Sahildeki çarpışma sahnelerinin belki de en güzel tarafı, “Antik savaş diye 1000 kişi ile olmak zorunda değil!” mesajını hatırlatması, History Channel burada daha adına yakışır bir şey yapıp, savaşların değil, çarpışmaların da nasıl olup bittiğini igöstermesi. Askerler arası diyalog şöyle: “Erkekseniz indirin kalkanları!”, “Erkekseniz siz de oku bırakın!”, “Tamam lan!”

 

#2 – Rambo Kimmiş Ragnar Dururken? İlk Kanı Onlar Döktü!

Kasabasına saldırılan her adam kasabaya bu hızda ve kan dökme hızında dönse, dünya bambaşka olurdu o kesin! Ragnar reyiz burada durmuyor, akıyor! Buyrun!

http://www.youtube.com/watch?v=t8kzpNsCWiw

 

#1 – Earl Haraldson Yıktı Yağmaladı ama İyi Dövüştü, Yine Ona Oy Basıcaz!

Neyseki Vikingler demokrasi konusunda günümüz toplumlarından çok daha ilerideler, baltayla birbirlerinin belini eze eze iş yapıyorlar. Earl Haraldson’un gider ayak kalkanı ve kılıcı kırılan Ragnar’a eşit dövüşme hakkı vermesi de az yiğitlik değildi.

http://www.youtube.com/watch?v=NGTKVHlYvSA

 

#0 – Kirk Douglas Sunar! Einar and Eric Arasındaki Büyük Dövüş!

Bu da bizden olsun, 55 yılda dövüşler nereden nereye gelmiş bir bakın!

 

İkinci sezonda görüşüyoruz can dostlar, o arada

 

 

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.