Comic-Con dediğimiz şey, evet, oradaki insanlar için yapılıyor elbette ilk olarak. Bu konuda kimsenin bir şüphesi yok. Oradaki pek çok özel satış, sırf oraya getirilen özel ürünler, aktiviteler, etkinlikler, röportajlar, imza saatleri; hepsi Comic-Con’u ziyaret edenleri ihya etmek için. Gelin görün ki bu işin bir de küresel tarafı var. Biz burada İstanbul’dan takip ediyoruz, birileri Kahire’den izliyor, ötekisi Şangay’dan bakıyor.

warcraft-sdcc-logo-legendary-pictures

Neticede herkesi ilgilendiren şeyler konuşulduğundan, bana dünyanın en saçma işi sadece Comic-Con’a özel bir fragman yayınlamak gibi geliyor. Nedir sebep? Yani hazırladığınız fragman Comic-Con’daki izleyici kitlesine hazır, ama genel insanlara yönelik eksik mi duruyor gözünüzde, nedir? Hayır böyle düşünüyorsanız size bir sır vereyim: O fragman internete yolunu buluyor zaten bu şekilde.

Aynı Suicide Squad ve Deadpool gibi, 10 yıldır beklediğimiz Warcraft filmi için de Comic-Con’da özel bir video gösterildi. Bu filmin gerçekten son hâline çok yakın sahnelerle çekilmiş ilk videosuydu, ve doğal olarak sızmaması beklenemezdi zaten. Sızdı da. Şimdiden uyaralım, video çok kötü kalitede, boynunuzu ağrıtacak ve açık konuşalım: Videonun başında acayip kıl bir bebenin sesi var ki, ekrana yumruk atmanıza sebep olabilir.

Fakat, kısa bir yorum yapmak da gerekirse, şunu söylemek lazım: Görselliğe takılmak hata olur, zira çeken telefonun megapikseli kadar saat her orkun bir kaşını oynatmaya harcanıyor. Böyle bir durumda filmi duvardan duvara vurmanın bir manası yok. Diğer şeylere odaklanmak gerek. Bunları da genel olarak iyi kotarmış gözüküyor film. Seslendirmeler şık geliyor kulağa, her şey gerçekten Warcraft evreni gibi hissettiriyor ve genel olarak, sinematografisiyle etkileyecek sanki film bizi. Ama tabii, sağlam bir fragman çıkınca konuşmak lazım ki, o da Kasım ayında geliyor.

Buyurun, kaldırılmadan, ivedilikle!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.