Bir şeyi çok net konuşalım; kimse Sony’nin yaptığı Spider-Man filmlerinden yana yakıla nefret etmiyordu. Tobey Maguire’lı filmler de, Andrew Garfield’lı filmler de, kendi içlerinde özel ve kıymetli birkaç ana sahip; yeri geldiğinde bazı şeyleri çok iyi yapan, hiçbir zaman da insanı izlediğine utandırmayan işlerdi. Ama yine de, filmlerin hakları konusunda Sony ve Marvel bir mutabakata varınca deliler gibi sevindik.

Amazing-Spider-Man

Çünkü neticesinde Sony bu işi yüzüne gözüne korkunç bir şekilde bulaştırmış, ortaya bir Elektra, bir Catwoman, bir Batman & Robin çıkartmamış olsa da, belli ki süper kahraman filmi çekmeyi Marvel kadar iyi bilmiyordu. Üstelik bu sefer Marvel’ın en popüler kahramanı, MCU’ya girecek ve o çok sevdiğimiz diğer elemanlarla beraber oynayacaktı. Havalara uçmuştuk cümleten, ama tabii, kafada da minnak bir soru kalmıştı: Olsaydı, The Amazing Spider-Man 3 nasıl olacaktı?

Bu soruyu sağ olsun George Stacy’yi oynayan Denis Leary San Diego Comic-Con için konuştuğu IGN’e cevaplamış. Sağ olsun diyoruz, zira herhangi birimizin içinde ASM 3’ün çıkmasına dair bir ukte vardıysa, muhtemelen şu beyan iptal edecek:

“Hayal kırıklığına uğradım, çünkü son derece bencil ve aç gözlüyüm. Ben ikinci filmde kısa bir süre geri geldim ve bir ihtimal üçte de gelecektim. Bir ara Spider-Man’in hayatında kaybettiği insanları geri getirmesine sebep olacak bir formülü eline geçirmesi söz konusuydu ve böylelikle Captain Stacy üçüncü filmde daha da büyük bir rolle geri gelecekti.”

Denis Leary in Columbia Pictures' "The Amazing Spider-Man," starring Andrew Garfiled.

Yahu kardeşim siz manyak mısınız? Ne kadar hayırlı bir iş olmuş biz bu filme maruz kalmadan Sony’nin hakları Marvel’a vermesi o zaman, inanılmaz yani. Yahu Spider-Man dediğin karakterin olayı eşini dostunu kaybetmesi, bunu alt metinden çekince adam kırmızı mavi taytla dolanan bir ergen oluyor zaten, nedir? Ben Amca’yla beyzbol oynayıp, Gwen Stacy’yle mısır mı patlatacaktı yani üçüncü filmde, Allah Allah? Koskoca Denis Leary bizi trollüyor olamaz değil mi? Çünkü dev saçmalık yani…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.