Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame filmleriyle tanıdığımız yönetmenler Joe Russo ve Anthony Russo namıdiğer Russo Kardeşler Youtube üzerinden pandemi döneminde yaptıkları sinema sohbetini tekrar yapmaya başladı. Bu sohbetlerden birine konuk olan ve DCEU içinde Man of Steel, Batman v Superman: Dawn of Justice, Justice League gibi projelere imza atan Zack Synder, Warner Bros. Studios tarafından Justice League filminin senaryosuna daha fazla şaka ve komiklik eklenmesi çağrısını aldığını açıkladı.

Filmin senaryosu o çağrıların da etkisiyle evrimleşti. Dürüst olacağım, senaryo, ‘Justice League’ filmiyle n’olduğu, çünkü bir oldukça… Oriijinal senaryo çok daha karanlık ve garipti ve sonra ‘Batman v Superman’ çıktı ve stüdyo ‘Yeteri kadar komik değil, insanlar daha komik filmler istiyor, film içinde komiklik olsun istiyorlar’ gibi bir tavırdaydı. Senaryoya geri döndük ve… Filme biraz daha neşe kattık. Benim ‘Justice League’ filmimin ikisinin arasında bir yerde olduğunu söyleyebilirim. Stüdyo için gereken değişiklikleri yaptık ve dürüst olacağım, Chris Terrio ve ben en komik adamlar değiliz, müthiş espri yazarları olduğumuz falan yok… Bütün bu mesele hakkında tamamen dürüst oluyorum sadece. Ezra Miller vardı ve o oldukça komik biri, rolü de o minvaldeydi. Flash olarak, genç, biraz umursamaz, Batman ve Superman karakterlerine hayranlık içinde. Ve harika bir iş çıkardı, o kısımlar müthişti.

Zack Snyder Russo Kardeşlerle Pizza Film Okulu’nda

Aslında bu açıklamalar yıllardır raporlarla, kulaktan kulağa dolanan söylentilerle filan bildiğimiz şeyler. Dolayısıyla çok da şaşırmamışsınızdır muhtemelen. Fakat tüm olayda yanlış olan bir şey var ki; o filmlerin komik olup olmaması değildi asıl başarısızlık sebepleri. Doğru düzgün espri barındırmayıp da on yıl sonra bile övgüyle anılan onlarca film sayabiliriz hep beraber. Ana sorun senaryolarda, karakter motivasyonlarında, olayların sebep-sonuç ilişkisi gibi farklı unsurlardaydı birçok insan için. Ayrıca şu Joss Whedon’a ilk iki Avengers filmi için ne kadar teşekkür etsem de sonrasındaki Marvel Cinematic Universe için en tiksindiğim şey olan ciddi anların bile içine komiklik ekleme çabasını getirdiği için acayip kızıyorum her seferinde. Aynı şaklabanlık toparlamaya çalışıp beceremediği Justice League filminde de vardı. Oradaki Batman portresini düşündükçe tüylerim diken diken oluyor utançtan. Zack Snyder’in sonda eklediği Ezra Miller’a gelirsek; mevcut durumdaki korkunç suçlarını geçiyorum da filmde bile berbat ötesi bir Flash ve Barry Allen’dı. İzlemekten zerre zevk almadım kendisini. Fark ettiyseniz bu sene gelecek filmi cidden Flash karakteri için bekleyen tek bir kişi de yok zaten internet âleminde.

Warner Bros. Studios haklı bir müdahalede bulunmuş mu? Zack Synder sizce ne filmi çeksin? Flash filmi için heyecan var mı? Ezra Miller neden hala resmi olarak rolden kovulmadı? MCU içindeki cılkı çıkarılan şaka olayı sizi de rahatsız ediyor mu? Cevaplarınızı komiklik yapmaya çalışmadan, ciddiyetle bize yollayın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

1 Comment

  1. Açıkçası The Flash filmini iple çekiyorum ve bunu ezra için değil, karakterin ve hikayesinin müthiş potansiyeli için.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.