Westworld hakkında herhalde daha fazla çıkış öncesi hype’ına sahip olmamız, HBO bizzat her birimizin kapısını çalıp bir adet köpek yavrusu, bir adet 100 dolarlık bankot, bir de vanilyalı dondurma temin etse yaşanabilecek bir şeydi. Çünkü gerçekten, 10 üzerinden 10’duk zaten. O kadro, o yapımcı ekip, o yazar, o kanal, o yönetmen… Neresinden tutsak, gaz geliyordu elimize.

Bakmayın böyle beylik konuştuğumuza, hâlâ izleyemedik Westworld’ün ilk bölümünü. Kimimizin gönlü artık haftalık dizi izlemeyi kaldırmıyor, ondan mütevellit “bekletsem mi lan” derdinde. Kimisi güzel bir vakit bekliyor, şöyle rahat bir gününde çayını şekerini alıp gömülecek bölüme. Kimisi vakit yaratamadı henüz. Kimisi de hayal kırıklığı yaşamaktan korkuyor. Herkesin tek bir noktası var. Bir şekilde izlenecek o dizi.

160822-westworld2

Belli ki böyle düşünenlerin sayısı da az değil. Zira diziyi izlemedik, ama en azından kendisine dair enteresan bir haber paylaşabiliriz. Westworld’ün tam izleyici rakamları henüz belli değil, ancak, Deadline’ın haberine göre Michael Crichton’ın aynı adlı eserinden uyarlanan dizi, ilk bölümüyle 3.3 milyon izleyici çekmiş. Game of Thrones’un galası 2.2 milyon idi. Westworld’ün bu izleyici rakamı da, True Detective’den beri, HBO’nun ulaştığı en yüksek rakam.

Yani hak etmediğini herhalde söyleyecek bir Allah’ın kulu çıkmaz karşımıza? Elbette Westworld’ün bu rakamlara ulaşacağı bekleniyordu, ki bunlar sadece ilk günden izleyenler. Amerika’da kaydedip izleyenlerin sayısı da baya yüksek seviyelerde. E bunun korsanı da var tabii ki, özellikle dünyanın geri kalanında… Baya iyi başladı yani muhtemelen Westworld. Devamı gelecek mi? İşte onu göreceğiz. Gelirse HBO Game of Thrones’un arkasından daha az ağlayacak olur, orası kesin…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.