Hatırlar mısınız bilmem ama 2016’nın daha çok başlarındayken size şöyle bir yazıyla, Talihsiz Serüvenler kitap serisinin bir dizisi olacağını duyurmuş ve hatta baş rolünün de Neil Patrick Harris olacağını bir güzel yazmıştık. Ondan birkaç ay sonra da şuradaki haberimizle, setten gelen ilk görüntüleri size sunmuş ve Kont Olaf karakterine ilk bakışı bir değerlendirme altına almıştık. Şimdi ise aradan aylar geçmesiyle beraber, elimizdeki birkaç donuk set fotoğrafıyla yetinmemiz gerekmiyor artık; zira Netflix daha yepyeni bir teaser yayınladı!

Adsız

Bu kısa teaserda ne yazık ki kitaptan tanıdığımız hiçbir karakteri görmemiz mümkün olmuyor; görebildiğimiz tek kişi, yazar olan Lemony Snicket‘a hayat verecek olan Patrick Warburton şimdilik. Söyledikleri arasında Baudelaire yetimlerinin hikayesinin aslında ne kadar üzücü olduğundan bahsederken, bir de bu hikayenin karamsar havasından dolayı, bütün kadronun düşük moral ve melankoli gibi rahatsızlıklardan muzdarip olduğundan bahsediyor. Tabii tam da bu sırada hepimizin çok rahat tahmin edebileceği biri, uzaklardan şarkı söyleyerek aslında tam da bu durumun aksini yaşadığını ispatlamak adına, Snicket’ın sözlerini yarıda kesiyor. Her ne kadar görmesek de, aşina olduğumuz Harris sesinin kulaklarımızda çınlamasıyla, bu şarkıyı söyleyenin aslında Kont Olaf olduğunu anlayabiliyoruz. Heyecanlanmadınız mı cidden? Nasıl?! En azından öyle gözükün, üzülmeyelim.

Teaserın sonlarına doğru, Snicket karakterini canlandıracak olan Warburton, Netflix’in yaptığı hatayı yapmamamız gerektiğinin altını çizerken, bu korkunç hikaye daha çekim aşamasındayken bile başka yere bakmamızı öğütlüyor.  Sahne karanlığa gömülürken hemen ardından da dizinin logosunun yer aldığı ekranla karşılaşıyoruz ve onun ardından ise bizi heyecanlandıran kısım geliyor: Dizinin yayın tarihi! 13 Ocak 2017 Cuma gününü takvimlerimizde işaretleyebiliriz, çünkü bu tarih tam da Talihsiz Serüvenler’i Netflix üzerinden izleyebileceğimiz tarih oluyor. Seriye aşina olanların oldukça hoşuna gidebilecek bir detay olan bu “13. Cuma” muhabbetiyle de, dizinin gerçekten de talihsiz bir kurguya sahip olacağının vurgusunu da yapmış oluyorlar böylece. Eh ne diyelim, bizde ufak da olsa bir heyecan kıpırdanması oldu. Hazır şunun şurasında üç ay falan da kalmış, bence biraz da yeri ve zamanı gelmiş hani heyecan yapmanın. Hatta siz de o kıpırtıyı yaşamak istersiniz belki diye şöyle teaserı da iliştirelim yazımıza, bakarsınız Snicket’ın ters psikolojisi sizde de izleme isteği uyandırır, ne dersiniz?

 

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.