Geçtiğimiz Pazar gecesi belki de dizi tarihinin en büyük olaylarından biri yaşandı ve 2011 yılından beri izlediğimiz Game of Thrones bize kötü bir son ile veda etti. Dizi, yayıncısı HBO’nun yaptığı açıklama ile 19 milyon seyircinin izleyerek tüm zamanların HBO rekorunu kırıp zirveye oturdu. Tabii Game of Thrones’un bitmesi ile HBO büyük bir krizin eşiğine geldi: Sırf Game of Thrones izlemek için başlatılan HBO üyeliklerinin iptal edilmesi. Onlar da bu krizi fark etmiş olacak ki herkes Game of Thrones’un ne kadar kötü bir son ile bittiğini konuşurken hala izlemeye değer bir şeylere sahip olduğunu kanıtlamaya çalışarak Westworld’ün üçüncü sezonunun fragmanını yayınladı.

https://www.youtube.com/watch?v=deSUQ7mZfWk

Fragmanın başında Aaron Paul’u teknolojik bir gelecekte yaşayan ve hayatı sorgulayan bir işçi olarak görüyoruz. Bizlere gösterilen o şatafatlı geleceğin içten içe çürüdüğünü ve bize güzel görünmesi için üzerinin boyandığını söylüyor. Gündüzleri bir robot ile birlikte inşaatta çalışırken, hasta yatağında bir kadını öperken ve geceleri ise arkadaşları ile birlikte soygun yaparken izliyoruz. “Bize dünyanın daha iyi bir yer olduğunu keskin kenarları olmadığını söylüyorlar. Ama bu yalan. Keskin kenarlar hayata tutunmamı sağlayan yegane şey sanırım.” diyerek bu iki hayat arasında gidip gelen karakterini çok güzel özetliyor.

Aaron Paul’un karakteri bize dünya ile ilgili nutuk çekedursun, diğer yanda da güzel bir kadının gece havuza girdiğini, partiye katıldığını, elbisesinin değiştiğini ve iki kişiyi soğukkanlılıkla öldürüp sürüklediğini görüyoruz. İlk başta bu kadının da Aaron’un anlattığı çürümüş dünyanın bir göstergesi olduğunu düşünsek de son sahnede anlıyoruz ki bu bizim biricik katil androidimiz Dolores’miş.

westworld

Fragmanı izlerken Dolores’i görene kadar “Acaba HBO yeni bir dizi tanıtacaktı da hata mı yaptı?” diye düşündüm. Aaron Paul’ün tek başına yaşadığı hayata odaklanan fragman yeni bir bilim kurgu dizisinin başlangıcı gibiydi. Westworld’ün bildiğimiz havasından olabildiğince uzak bir izlenim sunan üçüncü sezon fragmanı bende heyecandan çok merak uyandırdı.

Hatırlarsınız ikinci sezon sonunda birkaç tane bellek ile birlikte Westworld dünyasından kaçıp gerçek dünyada yaşamaya başlayan Dolores’i görmüştük. Hangi bellekleri kurtarmayı başardığını, kimlerin üçüncü sezonda bizimle beraber olacağını ya da Dolores’in motivasyonunu tam olarak bilmiyoruz. Fragman da bize bu soruların cevaplarını vermeyip bütün yanıtsız soruları yeni sezona bırakarak bizi heyecanlandırdı.

westworld2

Değinmeden geçemeyeceğim; fragmandaki müzik kullanımı inanılmaz hoşuma gitti. Aaron’un kendi hikayesini anlatıp yeni bir dizi izlenimi verdiği sırada çalan Pink Floyd- Brain Damage şarkısının Dolores göründüğünde Westworld tema müziğine yavaş geçişi inanılmaz güzel bir dokunuştu bana kalırsa.

Velhasılıkelam 2020 yılında yayınlanacak Westworld’ün üçüncü sezonu için ben çok meraklıyım. İlk iki sezonun kalitesini devam ettirip ettirmeyeceğini ise dizi yayınlandığında göreceğiz. Siz üçüncü sezonun fragmanı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.