What If…? dizisinin ikinci sezonunun bu senenin yaz aylarında gelmesini bekliyorduk ama dizi birkaç yapımla beraber ertelenmişti. Yakın zamanda 2023 Noel zamanında bizlerle buluşacağını öğrendiğimiz diziden söylentilerle bildiğimiz bazı detayların da ötesinde bölümlerde işlenecek konular belli oldu.

What If…? ikinci sezonu dokuz bölümden oluşacak ve daha önceden ipuçlarını aldığımız üç bölümünün konuları sırasıyla şöyle: “Ya Gamora Thanos’u öldürseydi?”, “Ya Captain Carter Hydra Stomper’ı bulsaydı?” ve “Ya Tesseract Amerikan’nın kolonizasyonundan önce İrokua Konfederesi’ne düşsseydi?”. İlk bahsi geçen bölüm zaten aslında önceki sezonda olacak olan ama sonradan bu sezona ötelenen Sakaar’da geçecek ve Gamora ile Iron Man iş birliğine odaklanacak olan bölüm. Captain Carter bölümü ise aynı ilk sezondaki bireysel bölümün The First Avenger alternatifi olması gibi bu sefer The Winter Soldier alternatifi olacak. Bahsini ettiğimiz İrokua içeren bölüm ise evrene Amerikan yerlisi yeni bir kahraman ekleyecek.

Kalan altı bölümün çoğu adıyla ne olduğunu direkt belli ediyor ki onlar da şöyle: “Ya Hank Pym ve Janet Van Dyne 1980’lerde Red Guardian ile dövüşseydi?”, “Ya Yondu Star-Lord’u Ego’ya teslim etseydi?”, “Ya Happy Hogan Noel’i kurtarsaydı?”, “Ya Wanda sitcomlar yerine müzikalleri izleyerek büyüseydi?”, “Ya Odin ve Hela Wenwu ile karşılaşsaydı?”, “Ya Avengers Surtur ile dövüşseydi?”. Bu bölümlerden en alakasız geleni Happy Hogan içeren bölüm olmuştur sizin için de muhtemelen. Iron Man 3 zamanında geçecek bölümün nasıl bir gidişata sahip olacağını bilemiyorum ama en azından elimizde bir görsel var. Diğer bölümler arasında ise en ilgimi çekeni Avengers içereni. Odin’in ve Hela’nın Wenwu ile karşılaşması da animasyon akıcılığı ile izlemesi zevkli bir şey olabilir belki.

Bölümlerin geneline baktığımızda insanların What If…? ilk sezonuna da getirdiği eleştiri olan “yaratıcılık yoksunluğu”nu görmek mümkün. Elinde animasyon gibi sınırsız bir dünya ve Marvel çizgi romanları gibi onlarca yıllık hikaye örgüleri var. Neden daha çılgın fikirleri göstermeye çalışmak yerine bu isimlerini görünce bile bölümü kafamızda izleyebildiğimiz senaryolarla yetiniyorsun? Beni yanlış anlamayın, tahminimce aksiyon olarak izlemesi oldukça zevki olacak bölümlerin birçoğu. Ben zaten çok tatmin etmese de önceki sezonun son iki bölümünü de zevkle izlemiştim, Captain Carter olan ilk bölüm ise favorimdi. Ama işte insan kullanılmayan potansiyele de üzülmüyor değil.

Bölümler arasında sizi en çok hangisi meraklandırdı? İlk sezondaki favori hikayeniz neydi? Bu sezonda bunlara ek ne görmek isterdiniz? En acayip “Ya şöyle olsaydı…?” fikirlerinizi bizlerle aşağıda paylaşın mutlaka. Peki ya paylaşmazsanız

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.