Harry Potter serisiyle ilgili yeni bir atılım var. Bu çok açık. Buna artık “Rowling’in parası bitti” mi dersiniz, bilmiyorum. Çünkü ben açıkçası onulmaz bir Potterhead olarak, şu saaten sonra “Draco Malfoy Hogwarts savaşında Hermione’ye olan aşkı yüzünden taraf değiştirdi” diyen bir yazarı çok da savunamıyorum herhangi bir konuda. Gerçekten de parası, veya şöhreti, veya egosu tükenmiş olabilir.

Sebep her neyse, bir atılım var ve bu atılım, çirkinleşmenin ucunda dolanmakta devam ediyor. Bildiğiniz gibi, an itibariyle iki yeni Potter işi katılacak dünyamıza. Bunlardan biri, Harry Potter and the Cursed Child isimli bir tiyatro oyunu ki, West End de sahnelenecek. Diğeri de Fantastic Beasts ve Valiz filmi. İlkinin kitaplaştırılacağını, ve bir nevi Harry Potter 8 olarak satılacağını duyurmuştuk. Şimdi de sıra ikincisine geldi. Fantastic Beasts’in de senaryosu kitaplaştırılıp satılacak.

Fantastic-Beasts-1

Duyuru Pottermore’da, şu şekilde geldi:

“J.K. Rowling’den gelen her yeni yazıyla, geniş hayran kitlesiyle etkileşime girmekle kalmıyoruz, aynı zamanda yeni bir nesil okur tabanı da inşa ediyoruz. Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar’ın merakla beklenen çıkışı, film sevenler ve okurlar için sihirli ve heyecanlı bir anı daha sembolize ediyorlar ve biz, J.K. Rowling’in ilk senaryosunu yayınlamaktan gurur duyuyoruz.”

Bu cümleleri Scholastic’in yöneticisi Ellie Berger kurmuş. Ben hayatımda “Harry Potter diye ne bassak alacaksınız zaten, biz de basıyoruz” cümlesinin daha kibarca ve PR’a uygun bir şekilde söyleneceği bir versiyonunu daha göreceğimi düşünmüyorum. Hakikaten çok ince bir çizgide yürüyor Rowling. Ya bu atılım orantısız genişleyerek bizi var olan sevgimizden edecek; ya da çıkan işleri makul oran ve kategorilerde tutmaya devam edip, küçük mutluluklar saçacaklar dünyamıza. Bana ekseriyetle ilki olacakmış gibi geliyor…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.