DC’nin sinematik evreni DCEU (Ya gerçekten, Extended nedir?) yavaş yavaş şekil almaya başlıyor artık. Dawn of Justice gittikçe yaklaşırken, bir yandan da diğer filmlerin eti budu belli olmaya başlıyor. Geçtiğimiz gün sizlere Aquaman‘in kraliçesini bulduğunu aktarmıştık, onun akabinde de Wonder Woman filminde Hippolyta’yı oynayacak aktris belirlenmişti, bu sabah da Suicide Squad fragmanı düştü. Ve şimdi de karşımızda Wonder Woman filminin ilk görüntüleri var.

Dün gece kendisi de Warner Bros’a ait olan CW kanalında yayınlanan Dawn of the Justice League özel bölümü –ki Marvel da bu tip bir şeyi geçtiğimiz sene kendi kanalı ABC’de yayınlamıştı, güzel oluyor bunlar– hem bize Suicide Squad’ın yeni fragmanını verdi, hem de Wonder Woman’ın yeni görüntülerini. Dürüst olmak gerekirse, görüntüler üzerine konuşan emmi inanılmaz basmakalıp bir PR metnini, cılkı çıkana kadar ezberleyip okumuş. Hadi onu sineye çekecek gibi oluyorsunuz, sonra da yönetmeni Patty Jenkins gelip “Çok sevecen, ama güçlü de” gibi, bir kadın karakteri anlatmak için inanılmaz saçma sapan bir laf söylüyor, “Hay arkadaş…” diye tadınız kaçıyor.

Wonder Woman DC Footage 2

Yalnız bundan görüntüleri sevmediğim anlaşılmasın. Bilakis. MCU içerisinde en hakkı yenen filmlerden birinin Captain America: The First Avenger olduğunu düşünen bir insan evladı olarak, DC’nin Wonder Woman filmini 1. Dünya Savaşı civarına yerleştirmiş olmasını çok beğendim. Chris Pine’dan süper bir Steve Trevor olacağını düşünüyorum. Patty Jenkins de sonuçta kendini ispatlamış bir yönetmen. Gördüğüm kadarıyla dönemin tonunu da tatlı yakalamış.

Tabii filmi 1. Dünya Savaşı’na koyuyor olmak, evrenden biraz kopması anlamına geliyor da olabilir. The First Avenger, bunu Cap’in ikonik durumuyla kurtarıyordu. İlk süper kahraman, ilk ikon, ilk Yenilmez oydu, evrenin geri kalanına da böyle bağlanıyordu. Herkesin idolize ettiği adam, herkesin tekrar etmeye çalıştığı bilimsel başarı. Wonder Woman’da böyle kozlar da olmayacak, zira biliyoruz ki Diana ile diğerleri, Dawn of Justice’de tanışacaklar. Ama benim bununla da bir problemim yok şahsen. Hiç bağlanmasa da olur. Gal Gadot fena durmuyor, görseller çiçek… Bekleyelim, görelim, fena film olmayacak gibi.

https://www.youtube.com/watch?v=i9Ur4De7yT8

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.