Bildiğiniz gibi an itibariyle Disney, Han Solo’nun gençliğine odaklanan bir filmi geliştirme aşamasında. Bu film, elbette ki iki saat ekranda Han Solo’yu tutup, sonra da “Bu kadardı arkadaşlar, bilet 10 lira” demeyecek. Han Solo Mos Eisley’de yaşlı bir adam için şöförlük görevi kabul edene kadar ne İsyan, ne de Jedi’larla zerre muhatap olmadığı için; tutup eski karakterleri de getirmek mümkün değil. Bu ne anlama geliyor? Yeni karakterler.

En azından biz öyle sanıyorduk. Tamam, Donald Glover’ın Lando karakterini oynayacağı belliydi, ama onun haricindeki tüm karakterlerle ilk defa filmde tanışacağımızdan emin gibiydik. Bugün ağzında bakla ıslanmayan aktörler kategorisinde Idris Elba ve Vin Diesel ile birlikte en sevdiğimiz insan olan Woody Harrelson, Variety ile gerçekleştirdiği röportajında, pek çok kişinin şüphelendiği bir şeyi doğruladı. Amerikalı aktör, Garris Shrike karakterini oynayacak.

Woody Harrelson

Bunun lamı cimi yok, Harrelson açıktan onayladı durumu. Peki bu niye önemli? Şu yüzden: Garris Shrike, Ann Crispin’in 1997 tarihli Han Solo romanı için yarattığı bir karakter. O romanda, Han Solo’nun gençliğinde bir parçası olduğu Trader’s Luck çetesinin liderini ve bu doğrultuda Han Solo’nun da ilk akıl hocalarınadn biri kendisi. E Harrelson’ın da zaten Han Solo için bir akıl hocası figürü canlandıracağını zaten önceden biliyorduk; böylelikle adı da konuşmuş oldu.

Bu da açıkçası bizi son meramımıza getiriyor: Genişletilmiş Evren artık kabul edilebilir oranda penetre etmeye başladı ana filmleri. Disney gerçekten de vaadini tuttu, George Lucas’ın aksine, diğer medyalarda üretilen karakterlere cidden külliyata dahil muamelesi yapıyorlar. Filmler, kitaplar ve çizgi romanlardan daha sert besleniyor ve ötesi, buralarda eski EU izleri de kullanılıyor, Rebels’daki Thrawn, bu filmdeki Shrike gibi. Biz de bunu olumlu buluyoruz açıkçası. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.