Bundan tam bir yıl öncesinde; bakın, bir yıl öncesinde, Marvel’ın dizi sayısı birdi. Yazıyla, bir. Agents of SHIELD tek başına MCU’nun televizyon cephesindeki bayraktarlığını yapıyordu. Sonra, Netflix anlaşması açıklandı. Agent Carter duyuruldu. Mockingbird ve Hunter’ın kendi dizilerine doğru inceden kopacakları ayyuka çıktı. Ve en son geldiğimiz nokta şu: Elimize yepisyeni, taptaze bir Marvel dizisi daha geliyor.

Taptaze dediğime pek aldanmayın, aslında dizinin baz aldığı orijinal çizgi roman 1989 yılında yayınlanmış bir seri. Mevzumuz, süper kahramanların sıklıkla arkalarında bıraktıkları karmaşa ve yıkımı toparlamak için görevlendirilen bir ekibin etrafında şekilleniyor. Süperler mi kapıştı? Binalar mı yıkıldı? Ortada kayıp silahlar mı var, yeniden yapılması gereken organizasyon mu var, yardım mı lazım? İşte o zaman, bu ekibi çağırıyorsunuz.

damage-control--153717

Dizimizin adı Damage Control ve The Hollywood Reporter’ın haberine göre ABC dizi için bir senaryo siparişi vermiş durumda. Bu diziyi göreceğimiz anlamını taşımıyor. Daha önce de bahsettiğimiz Amerikan dizi yapım sürecinde, bu henüz çok minik bir başlangıç. ABC eğer ilk senaryoyu beğenirse pilot bölüm siparişi verecek. O pilot bölüm beğenilirse, dizi için birkaç bölüm satın alınacak. O bölümler tutarsa sezona evrilecek. Ancak o zaman, “tamam, böyle bir dizi var” diyebileceğiz.

Peki dediğimizde, bu hayra alamet olacak mı? Bilmiyorum. Bu dizinin MCU’ya bağlantılı olup olmayacağıyla da ilgili. Kanal ABC olduğundan; olması muhtemel. Hatta ABC’de yayınlanan diğer dizi SHIELD ile sık paslaşmalar olabilir. Ama ben dürüst olmak gerekirse fikre hiçbir türlü heyecanlanamıyorum. Marvel komedi kotasını her türlü dolduruyor gibi geliyor bana. Biraz ciddi işlerin açlığını çekiyorum. Neyse, Jessica Jones gelsin de bir, belki o ihtiyaç kapanır, buna daha sağlıklı bakarım. Siz ne diyorsunuz peki?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.