Marvel Sinematik Evreni ve Sony’nin filmleri çok uzun süredir bir noktada buluşmayı reddeden iki farklı taraf gibiydi bildiğiniz üzere. Avengers filmlerinde mutant kelimesi kullanılmaz, aynı şekilde X-Men filmlerinde de diğer izlediğimiz kahramanların adı sanı duyulmazdı. Çok değil, daha geçen sene Captain America: Civil War ile beraber Tom Holland’ın MCU’da gözükmesi sayesinde içimiz bir hoş olmuştu. Çünkü Sony’nin bir türlü pençelerinden bırakmadığı Örümcek Adam, sonunda MCU’ya dahil olmuştu. Her ne kadar genç Tom Holland için önünü açmaya yönelik bir harekettiyse bile, biz bunu çok sevmiş ve takdir etmiştik. E hakkımız var bizce, bu Marvel’ın sinema filmlerinde başımıza gelen sık bir şey değil.

tumblr_omxox8pqXw1tgtdrfo1_1280

Hazır bu inadı kırmışken ötesi de gelir mi diye umut ettiğimiz diğer Sony yapımı filmlerden de bir süredir haber bekliyorduk. Önce yok olmaz dendi, Venom ve Silver&Black isimli diğer iki spin-off filmlerini tek başlarına bırakacaklarından bahsettiler. Sonra baktılar ki hayranlar öyle istemiyor, e biraz da filmleri birleştirmenin ucunda güzel bir gelir var, e hadi o zaman istediğiniz olsun bari dediler. Sonunda Venom’un da Spider-Man ile aynı evrende olacağını yapımcı Amy Pascal açıkladı, bizzat Kevin Feige’in yanında hem de:

“Venom ve Silver&Black filmleri de, Peter Parker için yarattığımız dünyanın içinde olacak. Ortak kesişme noktaları var elbette. Farklı çevreler olabilir ama yine de aynı dünyadalar. Her şey birbirine bağlanacak.”

Tabii bir de bunun Tom Holland’ın cevapladığı versiyonu var, ki o da şöyle:

“Her zaman bir şans vardır. Kevin’ın [Feige] Marvel’da yaptığı işlerden biri, ki bu müthiş bir şey, hayranları bir araya toplamak ve her bir filmi de kitabın bir bölümü gibi yapmak. Böylelikle, ilerleyebilmek için o bölümü okumak zorunda kalıyorsunuz. Ve sanırım bu yatırım hayranların, daha büyük bir hikayeye dahil olduklarını hissetmek ve neler olduğunu anlamak açısından Sony’nin de öyküneceği bir şey.”

spider-man-homecoming-holland-bank

Şimdi bu ne demek diye soranlara hemen özetleyelim. Spider-Man’in Civil War aracılığıyla MCU’da gözükmesinden geçen sene anlamıştık ki Peter Parker artık bu evrende. Zaten gelen Homecoming görüntüleri sayesinde de Tony Stark’ın Parker’ın filminde yer aldığını halihazırda biliyoruz. Bir karakter alışverişi var ve hayranlar bundan mutlu. Bu sırada bizzat Venom’un da Spider-Man ile aynı evrende yer alıyor oluşu, MCU’nun kapılarını Eddie Brock’a da aralamış oluyor nihayetinde.

Lakin burada kafa karıştırıcı birkaç durum var. Birincisi, Kevin Feige’nin buna verdiği reaksiyon zaten internetin diline düştü çoktan. Yani Marvel cephesi buna nasıl bakıyor bilmiyoruz. İkincisi, Tom Hardy bir Venom rolü için cast edildi Sony tarafından. O Venom bu Venom mu, onu da bilmiyoruz. Üçüncüsü, Marvel ve Sony arasındaki anlaşma Tom Holland’la alakalı bir münhasırlık belirliyor mu, Tom Holland’ın Peter Parker’ı MCU-dışı filmlerde gözükebilir mi, onu da bilmiyoruz.

Yani esasında bilmediğimiz çok şey var bu işin içerisinde. Neticede her şey Amy Pascal’ın bir röportaj esnasında geçici ağız ishali yaşamış olması da çıkabilir. Bekleyip görmek lazım. Feige ve ahalisi zaten durumla ilgili bir açıklama yapacaklardır. Bakalım!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.