FPS’lerle genel olarak aranız olsun, olmasın; Call of Duty serisiyle ilgili ister pozitif düşünün, ister negatif. Bence bir şeyde mutabık olabiliriz: Call of Duty 4: Modern Warfare muhteşem bir oyundu. Half-Life 1’in ortaya attığı, Half-Life 2’nin cilaladığı “scripted set pieces” denilen, “planlanmış aksiyon sekansları” mefhumunu mükemmel kullanıyordu Modern Warfare. Bölüm tasarımları harikaydı, Captain Price gibi pırlanta bir karakteri vardı ve gerçekten de vurucu hikaye parçacıkları dağılmıştı tüm oyunun içerisine.

Call of Duty serisi bir daha Modern Warfare’den sonra eskisi gibi olamadı. Ama elbette, denemeye devam ettiler. Bir posta da bu yıl şanslarını deneyecekler. Ve Ghosts ile başlayıp, Advanced Warfare ve Black Ops III ile devam eden Call of Duty’leri fütüristikleştirme harekatının son raddesindeler. Yeni oyun Call of Duty: Infinite Warfare seriyi uzaya taşıyacak.

Yine bir faşist grup var (Settlement Defense Front), işte buna isyan ediyoruz. Savaşlar hem dünyada, hem de uzayda geçiyor; Call of Duty’nin tadını daha önce aldığı sıfır yerçekimli savaşlar yine var. Multiplayer’da da uzay haritaları olacak bu sefer. Aynı zamanda zombi modu da geri geliyor; yalnız, bizim Infinite Warfare ile ilgili en heyecanlandığımız şeyler listesinde kesinlikle ve kesinlikle bunların hiçbiri zirvede oturmuyor. Infinite Warfare, aynı zamanda Modern Warfare’in Remastered versiyonuyla geliyor.

2007 yılında PS3, Xbox 360 ve PC için piyasaya sürülen, Wii ve DS için de versiyonları bulunan Modern Warfare, tam dokuz yıl sonra remaster ediliyor. Ve diğer “remastered” sürümlerin aksine, bu sefer cidden elden geçirmişler oyunu. Basit bir doku yükseltmesi yok, modellere de müdahale edilmiş. Kıyas vermek gerekirse, Half-Life’ı Source ile baştan yapan Black Mesa moduna benziyor ilk bakışta. O derece etkileyici. Ve yine diğer remastered sürümlerin aksine, solo satılmayacak. Infinite Warfare’in bazı paketlerinde yer bulacak kendisine.

Modern Warfare 1

Ben Modern Warfare’i tekrar, yeni nesilde oynamak için felaket heyecanlıyım. O ve Infinite Warfare, 4 Kasım’da PC, PS4 ve Xbox One için piyasaya çıkacaklar. Modern Warfare’in olduğu paketler Legacy, Digital Legacy, Digital Deluxe ve Legacy Pro sürümleri olacak. Ee, ne diyorsunuz bu habere?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.